Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.100
Поени од реакции
16.507
Па не гледате дека и хаштаг има nofakenews или си го преведи како не се лажни вести ти ? :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.005
Поени од реакции
6.026
Па не гледате дека и хаштаг има nofakenews или си го преведи како не се лажни вести ти ? :)
– Zdravo svima, hteo sam da potvrdim da sam dobro i da sam u izolaciji. Hvala svima na porukama, nadam se da ste dobro. Nije “fejk njuz” – napisao je Paulo Dibala.

Комшиите од fudbal.hotsport.rs :oops:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.100
Поени од реакции
16.507
– Zdravo svima, hteo sam da potvrdim da sam dobro i da sam u izolaciji. Hvala svima na porukama, nadam se da ste dobro. Nije “fejk njuz” – napisao je Paulo Dibala.

Комшиите од fudbal.hotsport.rs :oops:
Nofakenews му пиши на хаштагот,досега за сите спортисти клубовите јавно се изразија со соопштение
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Замислете пред 2-3 месеци некој нешто вакво да ви спомнеше дека ќе се случи како ќе реагиравте?...ова делува тотално нереално..како во некој sci-fi хорор филм или кошмар што чекате да се разбудите и да си продолжите да си функционирате нормално..да се бориш против имагинарен непријател ..навистина се соживувам со Италјаните и сите останати.....и реално не гледам крај на ситуацијата..буквално колапс ќе му се случи на Италија економски како и на нашите омилени клубови....тама после подолго време Сериа А живна како лига,ова ќе ги уништи..не само нив туку и целовкупниот систем ќе доживее крах
Ова што се случува во Италија, ќе продолжи во многу други земји...Македонија ко Македонија, се последно кај нас иде, и позитивно и негативно...тешко нас, чим големиве земји не можат да се справат.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Замислете пред 2-3 месеци некој нешто вакво да ви спомнеше дека ќе се случи како ќе реагиравте?...ова делува тотално нереално..како во некој sci-fi хорор филм или кошмар што чекате да се разбудите и да си продолжите да си функционирате нормално..да се бориш против имагинарен непријател ..навистина се соживувам со Италјаните и сите останати.....и реално не гледам крај на ситуацијата..буквално колапс ќе му се случи на Италија економски како и на нашите омилени клубови....тама после подолго време Сериа А живна како лига,ова ќе ги уништи..не само нив туку и целовкупниот систем ќе доживее крах
Ако гледаме така, сите лиги ќе се уништат. Најважно е се опорават заболените и да не се шири повеќе. Па се ќе се врати у нормала.

Велат... ако го преживее летото Коронова, тешко нас зимата. Сите ќе не фати.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Вирус како вирус,се шири колку што ти ќе му дозволиш да се разшири.Штом Кина ја совлада кризата за три месеци и има по 15 нови заболени на ден значи и во европа ќе се среди.Проблемот е што Италија не воведе мерки на време а како што гледам и Шпанија малку подзакасни со карантините,во овие две земји дневно има по 2500 заболени.Но треба време за вирусот да колабира а тоа може да се деси само со рестрикција на движење ,самоизолација и забрана за големи собири на затворено и отворено.Сигурен сум дека за два три дена бројот на новозаразени во Италија ќе опаѓа а се надевам и во Шпанија.Но за до крај да се среди ќе одземе барем уште месец и пол до два,што автоматски значи најверојатно одлагање на Европското па и на Олимпијадата.Така да според мене не ми се верува COVID-19 да го преживее летото!!
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
И во Кина е далеку од средена работата. Ако го тргнат сега карантинот сигурен сум дека одма ќе се рашири пак. Еден да остане проблем ќе направи.
Моментално се игра на време, што помали последици дур не се добие вакцина.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.948
Има објаснување како со жанглирањево ќе им помогнат на болниците? Или нешто сум утнал.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.948
Пишано е се освен најбитното, дека се донираат пари.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.201
Поени од реакции
41.168
Тешко првенствово у април да продолжи тоа све поизвесно е, шансите практично и да не постојат, прво ја имаме ситуацијата у италија која во моментов е многу лоша, последниве 24 саати се најлоши со над 360 мртви што е премногу и скоро дупло од претходните денови кога над 100 мртви имаше на дневна база.

Второ, изолацијава на тимовиве и карантинот, не тренираат по 2 недели а тој тренд и во иднина ке продолжи, сампдорија се најпогодени од вирусов а после нив фиорентина. Аталанта сите на тестирање поради Гарај од Валенсија, и они у 14 дневна изолација, така да ќе помине доста време додека ги видиме италијанциве пак на терен. И у моментот кога ситуацијата ќе се среди, прво треба да следат недели на тренинзи па играње фудбал.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.005
Поени од реакции
6.026
Sampdoria release statement saying Colley has tested positive for coronavirus

Colley releases statement saying he never tested positive for coronavirus


:eek:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom