Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.719
Поени од реакции
11.615
Сеа за сеа повеќе тимови се за комплетно одлагање на сезоната, јуве без став во моментов, ни едно ни друго, само наполи и лацио за да се продолжи.
Juventus President Andrea Agnelli and Lazio chief Claudio Lotito highlighted the tension between the Presidents during a meeting related to the possible conclusion of Serie A 2019-20.

The Coronavirus pandemic threatens to terminate the Serie A 2019-20 season entirely, but the Lazio boss Claudio Lotito still believes the season could be finished.

Само Лотито сака да продолжи сезоната.

“Have you seen the data? It’s going away! But I would know, I speak with the experts, the ones on the front line, not with the doctors of the football teams,” Lotito said

Of course,” Agnelli added. “You have now become an expert virologist.”
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.989
Поени од реакции
39.793
Kaко нашиве политичари да ги слушам...
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.821
Поени од реакции
54.174
Ако се одложи, Скудетото нема да заврши нигде, последните три тима ќе останат во лигата, а 2 ќе влезат од Серија Б.

Вака би било најдобро, самошто идната сезона би испаднале 5 тима од лигата.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
3.972
Поени од реакции
4.764
Ако се одложи, Скудетото нема да заврши нигде, последните три тима ќе останат во лигата, а 2 ќе влезат од Серија Б.

Вака би било најдобро, самошто идната сезона би испаднале 5 тима од лигата.
Супер. 10 месеца ќе се игра сезонава а уште и европско планираат. Дали планираат дека фудбалериве треба и нешто друго да прават освен фудбал да играат или европското планираат како олимпијада да биде со 3ца -4ца од прв тим а другите деца од у-23 и у-21.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.030
Поени од реакции
11.336
Член од
15 март 2010
Мислења
5.322
Поени од реакции
5.129
Не е ова Интер бе људи... на зелена маса? но грацие .. :rolleyes:
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.821
Поени од реакции
54.174

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
14.719
Поени од реакции
11.615
Отворена е петиција за скудетото да се додели на Аталанта :)
 
На врв Bottom