Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
15.866
Поени од реакции
12.719
Сеа за сеа повеќе тимови се за комплетно одлагање на сезоната, јуве без став во моментов, ни едно ни друго, само наполи и лацио за да се продолжи.
Juventus President Andrea Agnelli and Lazio chief Claudio Lotito highlighted the tension between the Presidents during a meeting related to the possible conclusion of Serie A 2019-20.

The Coronavirus pandemic threatens to terminate the Serie A 2019-20 season entirely, but the Lazio boss Claudio Lotito still believes the season could be finished.

Само Лотито сака да продолжи сезоната.

“Have you seen the data? It’s going away! But I would know, I speak with the experts, the ones on the front line, not with the doctors of the football teams,” Lotito said

Of course,” Agnelli added. “You have now become an expert virologist.”
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.709
Поени од реакции
45.503
Kaко нашиве политичари да ги слушам...
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.925
Поени од реакции
60.079
Ако се одложи, Скудетото нема да заврши нигде, последните три тима ќе останат во лигата, а 2 ќе влезат од Серија Б.

Вака би било најдобро, самошто идната сезона би испаднале 5 тима од лигата.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.487
Поени од реакции
7.174
Ако се одложи, Скудетото нема да заврши нигде, последните три тима ќе останат во лигата, а 2 ќе влезат од Серија Б.

Вака би било најдобро, самошто идната сезона би испаднале 5 тима од лигата.
Супер. 10 месеца ќе се игра сезонава а уште и европско планираат. Дали планираат дека фудбалериве треба и нешто друго да прават освен фудбал да играат или европското планираат како олимпијада да биде со 3ца -4ца од прв тим а другите деца од у-23 и у-21.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.731
Член од
15 март 2010
Мислења
5.549
Поени од реакции
5.725
Не е ова Интер бе људи... на зелена маса? но грацие .. :rolleyes:
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.925
Поени од реакции
60.079

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
15.866
Поени од реакции
12.719
Отворена е петиција за скудетото да се додели на Аталанта :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom