Serie A 2019/2020

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    122
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.489
Оваа дека до пола првенство, пола ќе си ја броите?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Фамилијата Ањели донира 10милки
- Фамилијата Ањели донираше 10милиони на одделот за цивилна заштита за да се помогне справувањето со состојбата на национално ниво ... Плус , Ексор Фиат Ферари и Цнх индустриал купуваат од странство 150 респираторни машини и медицинско санитарен материјал.
И Берлускони прочитав дека донирал 10м , не ги прочитав деталите но налетав на веста некаде ...
Алиекспрес клубот има донирано нешто , маски ово оно ? :)

La famiglia Agnelli dona 10 milioni | La famiglia Agnelli ha donato 10 milioni di euro a beneficio del Dipartimento Protezione Civile per far fronte all'emergenza a livello nazionale e della fondazione La Stampa - Specchio dei Tempi, impegnata a rispondere alle necessità di Torino e del Piemonte. Exor e le controllate Fca, Ferrari e Cnh Industrial stanno acquistando presso fornitori esteri 150 respiratori e materiale medico-sanitario.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.310
Поени од реакции
57.752
Ќе ве прашаме вас како одат тие работи со скудето на хартија добиено :icon_lol: :P
На хартија се освојува кога ќе го фатат тој пред тебе со прстите во медот. :cool:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Како ќе се продложат лигите смртно ме интересира..екипите повеќе од месец не тренираат,сите се имаат здебелено по некое кило,кондиција никаква..не знам по која логика ќе ги продолжваат лигите
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Како ќе се продложат лигите смртно ме интересира..екипите повеќе од месец не тренираат,сите се имаат здебелено по некое кило,кондиција никаква..не знам по која логика ќе ги продолжваат лигите
Исто ко фудбал пред зграда. Бетон лига.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Бива бе да си толку отиден? :)
Сеа одговори ми со „добро де, 10 дена, исто е“ и ќе ти ебам сфе :D
Не биди толку слаб е.
Еден месец пишав бидејќи сигурно нема да почнат за 20 дена...а со оглед на ситуацијата ниту за два месеци...а како шо е залауфана работата во Италија можи ништо чудно ниту наредната сезона да не почни...катаклизма е таму..се си еба мајката
Автоматски споено мислење:

 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ме мрзи да барам наназад која мрша овде бараше короната да стигне кај нас, ќе ви ви го ебам во темана за Корона. ;)
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.342
Поени од реакции
3.118
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom