Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.335
Оваа ептен забегала. :D
:)
ova ako e za gorenjeto na slikata, zasto trgnato e videoto
argentinska tradicija nekoja, palenje slika den pred rodendenot.
Denes mu e na Ikardi rodenden, ali istrola bitno ona pola internet svet i si dobi na vnimanie pak
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
какви глупости се овие со јуре врањеш и карлеуша и ванда нара со икарди... преку кур ми дојдоа веќе у пичку матер. се е тоа па тоа :tapp:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.915
Госпоѓа Нара наводно изјавила дека ако капитенската лента не му биде вратена господин Нара нема да заигра више за клубот:pos:
Ќе му ја вратат за по дома да си носи... Може и за на утакмица ко подвезица на нога да си ја стаи слободно.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.335
– Доколку играњето со рака е во делот „меѓу 9 часот и три часот“ (крената над вообичаено хоризонтално испружена рака), тогаш ќе се суди пенал.

– Доколку играњето е „меѓу осум и девет часот“ или меѓу „три и четири часот“, тогаш се остава судијата сам да процени дали да покаже на белата точка.

– Доколку играњето со рака е „меѓу четири и осум часот“ (со раката насочена надолу), тогаш нема да се суди пенал.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Мора некој да ви кажи за правилата?..онака размислете сами по некоја логика кога ќе ја видите акцијата дали има влијание тој што игра со рака?..колку противнички играчи има во близина?..кај би одела топката доколку не беше раката?..во каква положба се наоѓа раката(продолжено тело)?..колку близина има?...тогаш ќе го добиете одговорот...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.737
Суштината на промената ќе биде тоа што ќе се избрише зборот deliberate кој внесуваше најголема забуна кај ова правило бидејќи ептен е субјективно. Другото едноставно се надоврзува на видеото што го постирав за употребата на ВАР системот. Така како што таму е објаснето ќе се проценува казнивоста на играта со рака.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Мора некој да ви кажи за правилата?..онака размислете сами по некоја логика кога ќе ја видите акцијата дали има влијание тој што игра со рака?..колку противнички играчи има во близина?..кај би одела топката доколку не беше раката?..во каква положба се наоѓа раката(продолжено тело)?..колку близина има?...тогаш ќе го добиете одговорот...
Џони Скомина
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Ako igras so raka vo sesnaesetnik se sudi penal osven ako rakata ne e zalepena za teloto poednostavno od toa nemoze. I penalite da se sutirat od gol na gol bez golman ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom