Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.712
Каков селски тим се овие Интер мајко мила. Протестираат на се живо и диво, прават чисти стартови за жолт се фаќаат за глава и ми глумат чесни и изненадени и што ли не.

А колку лош старт беше ова на Далберт, минимум за жолт беше. Не дадоа добра снимка, видов за момент судијата слушаше и од ВАР сугестии, ништо чудно да имаше основа и за нешто повеќе.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.978
Поени од реакции
6.135
Каков селски тим се овие Интер мајко мила. Протестираат на се живо и диво, прават чисти стартови за жолт се фаќаат за глава и ми глумат чесни и изненадени и што ли не.

А колку лош старт беше ова на Далберт, минимум за жолт беше. Не дадоа добра снимка, видов за момент судијата слушаше и од ВАР сугестии, ништо чудно да имаше основа и за нешто повеќе.
Бараби невоспитани. Веројатно затоа на Јувентус им се прогледува низ прсти за исти работи дека се културни и се извинуваат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Финансиски проблеми, загубија пола тим и денес играа со се што имаат, а претходно три натпревари предадоа со службен резултат, а денес ако предадеа ќе ги избркаа од лигата.

Тренер им е капитенот. :D Прво на терен излегоа со 8 играчи, а осмиот ја заборавил картичката дома па отишол по неа и кога се вратил веќе било 62 минута и 17-0, ама пак влегол во игра. :pos:

Они утепани, а овие уште толку ги дотепаа. Абе ај 2-0 и чао.
DznyVWSWoAA_nec.jpg [DOUBLEPOST=1550432236][/DOUBLEPOST]Него оваа Џони да ја играше 1-1 и 3+ ќе завршеше Х и 0-2 :pos:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Каков селски тим се овие Интер мајко мила. Протестираат на се живо и диво, прават чисти стартови за жолт се фаќаат за глава и ми глумат чесни и изненадени и што ли не.
Се ќе сфатам ама оваа мисла да дојде од фан на Јувентус... :facepalm:
За аути и корни трча цела екипа накај судијата и прави притисок, и тоа со години се дешава ова, а земал коментира дека Интер биле селска екипа што плачела кај судии. :facepalm:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Каков селски тим се овие Интер мајко мила. Протестираат на се живо и диво, прават чисти стартови за жолт се фаќаат за глава и ми глумат чесни и изненадени и што ли не.

А колку лош старт беше ова на Далберт, минимум за жолт беше. Не дадоа добра снимка, видов за момент судијата слушаше и од ВАР сугестии, ништо чудно да имаше основа и за нешто повеќе.
Ти со овој пост го опиша Џорџо Киелини
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.712
Се ќе сфатам ама оваа мисла да дојде од фан на Јувентус... :facepalm:
За аути и корни трча цела екипа накај судијата и прави притисок, и тоа со години се дешава ова, а земал коментира дека Интер биле селска екипа што плачела кај судии. :facepalm:
Ако бев фан на Кротоне ќе ти сменеше нешто?

Значи си признаваш дека во првото полувреме плачевте до бескрај без никаква потреба.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom