Serie A 2018/2019

Дали Скудетото ќе остане во рацете на Јувентус?

  • Да

    Гласови: 82 50,3%
  • Не

    Гласови: 32 19,6%
  • Интер

    Гласови: 28 17,2%
  • Рома

    Гласови: 7 4,3%
  • Наполи

    Гласови: 7 4,3%
  • Милан

    Гласови: 20 12,3%
  • Фиорентина

    Гласови: 5 3,1%
  • Лацио

    Гласови: 4 2,5%
  • Друг тим

    Гласови: 3 1,8%

  • Вкупно гласачи
    163
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.751
Ne znam mondo sto ti trebase toj post i komentar, juve i narocito bonuci dnoto go opipaa denes ako gledame od edna takva perspektiva.
Постот беше конкретно за утакмицата Интер-Сампдорија каде што за тешки глупости играчите на Интер се трескаа од земја.

Не знам каде напишав нешто за Јувентус, каде споменав дека не се бунат дека не знам што.

Али батали мене интересен ми е Чекич во секој случај :D
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.240
Какви торковци после 10 год играа лш ииспаднаа од псв во групи уште умараат тука кгјрхебенскц.
За 2 недели реваншот Кикица кога ќе ги испадне со хет трикче ќе се ставите на нечујно и чекичи и токмаци со турбо туморот хехехехехе
Откако ќе ги избришеш солзите прочитај го постот уште еднаш и ќе видиш дека не се ситам на поразот (тоа после реваншот хехњх) туку само уште еднаш ја потенцирам глупоштината што ја истреска Мондо. Плус оваа година ќе се воздржам, радим почесниот фан на Интер, мојот човек Шикирикикреа
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
На еден ист пост два пати му влезе со клизачи и собера 50 лајкови.:pos:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Па не е само денес, ај да збориме само за една утакмица ќе пројде, ама секоја утакмица истото го прават одредени играчи.
8 години, секоја утакмица, сите 11 играчи на терен, тренер + резерви.

Не сум го ни заприметил овој мега блам од Мондо, навивач на Јуве да збори за овие работи, боже господе........
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.638
Поени од реакции
81.597
Леле радосии...Ќешки вака да сте радосни преку цела година, а не само кога ќе изгуби Јуве :smirce:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Леле радосии...Ќешки вака да сте радосни преку цела година, а не само кога ќе изгуби Јуве :smirce:
И мене ми е мерак кога ќе изгуби Јуве, а не па на другиве од темава. :toe:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Вчера пред да почне натпреварот на некоја од арените имаше емисија со гостин (појма немам кој беше) и демек го прашува водителот што мислиш за атлети - јуве односно за дуото бонучи киелини, и овој се повика на некоја изјава од мурињо пред којзнае кога, кајшто демек вели бонучи и киелини толку добро играат заедно што можат да предаваат на факултет.

еве мислам дека најдов соодветен факултет за нив


ехехехе пуши кур бонучи копиле скапано, цел свет ти се смее :kuracc:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Вчера пред да почне натпреварот на некоја од арените имаше емисија со гостин (појма немам кој беше) и демек го прашува водителот што мислиш за атлети - јуве односно за дуото бонучи киелини, и овој се повика на некоја изјава од мурињо пред којзнае кога, кајшто демек вели бонучи и киелини толку добро играат заедно што можат да предаваат на факултет.

еве мислам дека најдов соодветен факултет за нив


ехехехе пуши кур бонучи копиле скапано, цел свет ти се смее :kuracc:
Немој така за капитенот :D
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
58
Вчера пред да почне натпреварот на некоја од арените имаше емисија со гостин (појма немам кој беше) и демек го прашува водителот што мислиш за атлети - јуве односно за дуото бонучи киелини, и овој се повика на некоја изјава од мурињо пред којзнае кога, кајшто демек вели бонучи и киелини толку добро играат заедно што можат да предаваат на факултет.

еве мислам дека најдов соодветен факултет за нив


ехехехе пуши кур бонучи копиле скапано, цел свет ти се смее :kuracc:
Nit e pred koj znae kolku vreme , nit e demek .. izjavata e posle prvata utakmica Mancester - Juve .
Abe iako se mnogu minimalni sansite ( polos rezultat tesko ), se mislam deka ke ve naterat da se sramete za site bureci izedeni protiv site igraci na Juve !
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.798
Поени од реакции
8.924
Nit e pred koj znae kolku vreme , nit e demek .. izjavata e posle prvata utakmica Mancester - Juve .
Abe iako se mnogu minimalni sansite ( polos rezultat tesko ), se mislam deka ke ve naterat da se sramete za site bureci izedeni protiv site igraci na Juve !
Слободно нека ја сврти Јуве утакмицата, нека даде Бонучи хет трик ако сака, нема да му го испере срамот за ова што проба да го изглуми. Ќе си остане мивка карактер и ќе си го сакате пошо немате избор. Да се десеше тоа што се деси со него и трансфериве меѓу Интер и Милан, први ќе бевте сеир да фаќате. No hart feelings, emo boys. #НајдобарНаСвојатаПозиција #Топ3УСвет

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom