Serie A 2016/2017

Кој ќе го освои Скудетото?


  • Вкупно гласачи
    170
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Samurai_Sk

Гостин
Карактерот во овој случај нема врска со квалитетот, Балотели, Касано овие двајца ми текнуваат во моментот и двајцата со 0 карактер ама никад никад нема да бидат на ниво на Тоти, играчи како Тоти ретко ги има така да не глумете паметни вие што го критикувате заради карактерот
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.205
Поени од реакции
3.206
Во приватен живот премногу донира за да ете го нарекувате ваков таков..
абе и јас кога играм фудбал очи ваѓам али се тоа во жарот после оладуваш и никому ништо а замисли ова е веќе друго ..
Од друга страна ете го Балотели со порака до Тоти која кажува се...
Можете да го мразите спортски и се али да го критикувате безкрајно шо знам ви нема никаква смисла..Ништо не ви опцул..
Јас еве цел Јувентус на времето Интер ги мразам и мразев но кога игра Италија, Бонучи,Киелини,Буфон сето тоа го забравам и навивам за нив...
За во сабота мислам Јуве ке освои и се убедувам со луѓево а они се чудат како као Романиста тоа го збори...
Спортски ги мразам али немам зошто да има толку злоба во мене...
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Tи апчињата ги имаш згрешено а? Ај прочитаја причината убо.

Извини можи да ми кажиш колку дресови има продадено Санчез? Слушам по броењето на истите си бил
Па сам си кажуваш, Шик повеќе го сакаш во Јуве. Од кај знаеш па ти сигурно дека он толку сака да иде у Баерн? Демек ако се случи да дојде во Јуве, нема да дава голови и асистенции и нема да се радуваш дека ЗАПНАТ бил за Баерн? Класичен алиби муабет, повеќе го сакал ШИК од Сампдорија дека бил овој запнат за Баерн. :pos:
И јас не сакам да дојде Меси во Ливерпул, запнат е во Барселона да остане, повеќе сакам Бојан Кркич да го земат.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.148
Поени од реакции
16.485
Па сам си кажуваш, Шик повеќе го сакаш во Јуве. Од кај знаеш па ти сигурно дека он толку сака да иде у Баерн? Демек ако се случи да дојде во Јуве, нема да дава голови и асистенции и нема да се радуваш дека ЗАПНАТ бил за Баерн? Класичен алиби муабет, повеќе го сакал ШИК од Сампдорија дека бил овој запнат за Баерн. :pos:
И јас не сакам да дојде Меси во Ливерпул, запнат е во Барселона да остане, повеќе сакам Бојан Кркич да го земат.
Така е прав си, готово :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.205
Поени од реакции
3.206
Покрај Спал и Верона нов прволигаш е тимот на Карпи..
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
До кое дереџе дојде лигава, Спал да биде прволигаш...

Затоа и пишав во Неделата предлог, шарена револуција и Пржински договор со кој ќе има 16 клубови и после 30 кола, први 8 играат еднокружен систем од 7 натпревари и исклучиво кој освои најмногу од тие 21 поен да ја земе и титулата и другите клубови така да обезбедат пласман во ЛШ и ЛЕ.
Со овој систем, во тие 7 кола сите клубови ќе гризат да се урне диктатурата на Јувентус.
Ајде човек ти како навивач на Јувентус подржи ја оваа замисла, исто како што паторот и партијата го подржуваат СЈО и замислите на Хан и Могерини. :pos:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Затоа и пишав во Неделата предлог, шарена револуција и Пржински договор со кој ќе има 16 клубови и после 30 кола, први 8 играат еднокружен систем од 7 натпревари и исклучиво кој освои најмногу од тие 21 поен да ја земе и титулата и другите клубови така да обезбедат пласман во ЛШ и ЛЕ.
Со овој систем, во тие 7 кола сите клубови ќе гризат да се урне диктатурата на Јувентус.
Ајде човек ти како навивач на Јувентус подржи ја оваа замисла, исто како што паторот и партијата го подржуваат СЈО и замислите на Хан и Могерини. :pos:
И шо ако ја поддржи он оваа фантастична идеја? Ќе ја имплементирате заедно? Кој си ти? Далас Тавекио?

Не ти е ова лига на Македонија или Косово па да праиш екскурзии со разигрување после 30 кола бе дечко, никад го немало тоа у најјакиве лиги нит некад ќе го има.

Јувентус е таков ко шо е, се ојача доста кога пропаднаа Милан и Интер а Наполи и Рома не можеа да му бидат асална конкуренција па затоа имаме ваква доминација од нивна страна која се надевам ќе заврши чим Милан и Интер се вратат на сцената.

Едино шо е разгледувано од ФИГЦ е тоа да ја намалат лигата на 18 екипи ко у Бундес ама досега константно е одбиван тој предлог.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
А и стварно бедно е бе она плеј офон во 2ра лига.. На крај може и 8миот да влезе во 1ва лига... Кој им курац.. Први два влагаат директ и 3 нека игра плеј офф со 18ти од 1ва лига..
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Спалети тренер на вторио по големина клуб од Милано.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Мислам дека им е добар потег доведувањето на Спалети. Има капацитет да го реши најголемиот проблем во Интер, а тоа е да стави ред кај чолоконтевци дома. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom