Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Дибала, Погба, Андерсон,Берарди, Дармиан,Ковачич, Бабакар, Салах, Габиадини, Ругани. мислам овие 10 се меѓу најаки млади?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Дибала, Погба, Андерсон,Берарди, Дармиан,Ковачич, Бабакар, Салах, Габиадини, Ругани. мислам овие 10 се меѓу најаки млади?
Мислам дека нема смисла да оди во оваа листа. Повеќе има смисла да оди во анкета за мвп оверал.
Подобро клај го Заза или некој друг отколку овај.

А Салах. Човече колку чудно ми паѓа кога го гледам во оваа листа. Мислам знам дека е детиште ама колку лажи излгедот пооо.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.979
Поени од реакции
84.499
Дибала, Ѕаѕа, Андерсон, Берарди, Дармиан, Ковачич, Бабакар, Салах, Габиадини, Ругани, Верде, Перин, Леали, Скуфет, Барди....


Доволно се ? :rolleyes:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе не го ставајте Погба, типацот си гази 3 сезони, ја мислев млади играчи што или им е дебитантска сезоната или 2 сезони играат...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Скуфет не е за во листава, нема утакмица изиграно годинава во Серија А. Исто и Барди. Другите се добри. Погба нема потеба да се става во ист кош со останативе, ван нивни левел е.
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ете Салах, Дибала, Фелипе Андерсон, Даниеле Ругани ...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Предложувајте играчи максимум до 23 години, а не Дармиан кој веќе влезе во 26-ка. Он може да конкурира за најдобриот тим на сезоната. :D

Борбата ќе биде помеѓу Фелипе Андерсон и Дибала, но еве некои од помладите.

Jose Mauri
Domenico Berardi
Alessio Romagnoli
Manolo Gabbiandini
Simone Zaza
Pedro Obiang
Kalidou Koulibaly
Mauro Icardi
Andrea Belotti
Nicola Sansone
Davide Zappacosta
Danilo Cataldi
Mattia Perin
Stefan De Vrij
Silvan Widmer
Khouma Babacar
Nicola Leali
Daniele Rugani
Mateo Kovacic
Дибала, Ѕаѕа, Андерсон, Берарди, Дармиан, Ковачич, Бабакар, Салах, Габиадини, Ругани, Верде, Перин, Леали, Скуфет, Барди....

Доволно се ? :rolleyes:
Скуфет воопшто ни не брани во Удинезе, а исто и Барди веќе 20 кола е на клупа.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.221
Поени од реакции
16.665
Предложувајте играчи максимум до 23 години, а не Дармиан кој веќе влезе во 26-ка. Он може да конкурира за најдобриот тим на сезоната. :D

Борбата ќе биде помеѓу Фелипе Андерсон и Дибала, но еве некои од помладите.

Manolo Gabbiandini
Mauro Icardi
Mattia Perin
Stefan De Vrij
Daniele Rugani
Manolo Gabbiandini
Mauro Icardi
Mattia Perin
Stefan De Vrij
Daniele Rugani
Anderson
Dybala

Берарди оваа сезона е очаен во поглед на голови, покажува талент на моменти но е далеку од прошлата. Заза е тотално неконстантен и не заслужува да биди во таја листа истото и за Кова кој иако не доби баш шанса шанса. Мене овие ми се топ оваа година + можеби Маури.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Неможит ни Салах овде, 2-3 месеци е во Италија, тој мојт да оди за гласање на најдобар зимски трансфер.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Секое ново дерби,поочајно е од претходното.
Освен кореографиите и поздравот на капитените пред почетокот,сее друго е мизерија.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.845
Нели едно време имаше анкета кој ќе биде трето место? Сега прашањето може да биде кој ќе биде второ :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Кажете што им значеше кореографијата на двете трибини :)

П.С. Сега @Џонтра Волта има прилика во живо да го гледа Ил Капитано Ранокија :D, ... мамата ќе му ја расплаче од колнење
Кога почнуваше да се истакнува нашата кореографија, на тоа екранот имаше неколку фан клубови на Интер од Италија што славеа долгогодишни јубилеи. И како што беше поставен тоа замокот од таму излегуваа (најверојатно) претседателите на тие фан клубови со знамиња. На Милан обично платно не знам што точно им значеше. На трибината кај нив еден дел беше празен пошто бојкотираат.

Пред тоа, околу 8 и 20 така нешто нашите истакнаа некакви пароли, ваљда се однесуваше на Миланезите па овие бајаги се разбеснеа на трибината.
IMG_20150419_202430.jpg
кој разбира италијански, нека преведе.

Доле на терен, тој Гнукури глеам му се смеете, изигра сосема добро детето, Ковачиќ некако мртво делуваше како да не му се трча. Медел у одбрана газда, Видиќ поим за штопер, каков лидер е само, како ги команда играчите, сигурен, мирен. Ранокија како преплашена срна делува. Паласио не делуваше баш така мртво како што сте му ебале матер тука, трчаше се трудеше, иако имаше една полуконтра сам и ја згазна топката. :pos: Икарди јак.

Миланезиве крш, ама буквално крш, тоа средината мртва мртва помртва неможе да биде, само Сусо што играше т.е што се движеше другото очај, озбилно.

Банти требаше да свирне 2 пенала за Интер, едниот по шансата на Хернанес кога Палета мислам играше со рака а другиот не ми текнува баш како беше ама мислам Хуан пуцаше ако не се лажам во Абате или Палета, знам само дека цел стадион сакаше да му ебе матер на Банти. Головите сосема регуларно поништени, иако за автоголот на Мексез Банти веќе покажа на центар, на тоа телевизорот трепкаше ГОЛ ГОЛ, на трибини делириум, не знаев кај се наоѓам од радост, ми се сврте памет. После глеам тоа копилето од позади гол се умеша и го поништи голот. Па се свртев према трибината на Курва Суд кои што веќе мавтаа со курови накај нас па поштено 5 минути им изнаебав све што можев да им изнаебам!!!! :D
Сеа глеам го видео сосема оправдано поништени головите на Алекс, Мексез и Паласио.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom