Serie A 2014/2015

Кој да ја отвори новата тема?


  • Вкупно гласачи
    96
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
ЛШ ќе збориш стварно? лига која нема појма како изгледа? кој нема ни вие да ја играте наредна сезона и последен пат кога бевте на чекор до неа токму милан ви го начука во последно коло последна минута за да не идете?
абе онака пишав за ЛШ,тоа прво ми дојде на памет (можеше дербито со Киево да го спомнам :P) а морав да вратам на провокацијата од погоре,таков сум .... јбг :D
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Уште од Никола стави ја сликата со дрес на Милан :D
Се вртеше порано по форуми.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.207
Поени од реакции
16.646
Напаѓачката двојка (if you know what I mean) :pistoldz:

И Ил китано :D
Зато и Италијанскиот амбасадор бил мета на прислушкување бе, овај и Берлу го прислушкува можи овај ќе вие нареден газда :D
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Рафа се нештопробува да изведе ама не му успева.
Греота е да плача за онаква ситуација и да бара пенал,имаше играње со рака,амапрашање е колку имаше тука влијание на играта и дали тоа беше за пенал.
Да не спомнувам само колку ситуации има во нивна корист периодов,ама ни тогаш не ги коментираше. Јбг...ci pue stare :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.085
Поени од реакции
17.868
Романисти нешто многу сте тивки пред вечерашниов натпревар. Бајаги гласни бевте после претходниот :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.207
Поени од реакции
16.646
Antonio Cassano reveals what he’ll “never forgive myself for,” turning down Juventus four times and his future.

The striker is a free agent after tearing up his contract with Parma due to six months of unpaid wages, a situation that continues to drag on.

He spoke to Canale 5 show ‘Heroes’ and looked back over his eventful career so far.

“I was never intrigued by Juve and turned them down four times. Do I regret that? Absolutely not,” said FantAntonio.

“My only real regret is the way I behaved towards Riccardo Garrone. It was a huge mistake. I tried to make up for it, but years later I think I’ll never forgive myself for that.”

Cassano had seemed to settle down at Sampdoria, but was thrown out after hurling abuse at then-President Garrone over a seemingly minor sponsorship issue in October 2011.

He made up with Garrone before the patron’s death in January 2013.

Cassano is now looking for his next club, but at the age of 32 admits he could consider retirement.

“I don’t see myself being a Coach in future, so I’d prefer the role of director of sport, so I could watch games.

“I want to be a positive role model for my children.” :pos::pos::tapp:[DOUBLEPOST=1425319407][/DOUBLEPOST]
Романисти нешто многу сте тивки пред вечерашниов натпревар. Бајаги гласни бевте после претходниот :D
A да си ќутиме ние шо велиш :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.085
Поени од реакции
17.868
Ништо лошо не зборуваме за да треба да заќутиме. Натпреварот според мене ќе биде неизвесен и тежок за играње. Искрено немам ни идеја како би можел да заврши.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.207
Поени од реакции
16.646
Ништо лошо не зборуваме за да треба да заќутиме. Натпреварот според мене ќе биде неизвесен и тежок за играње. Искрено немам ни идеја како би можел да заврши.
Те заебавав али ај ....
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.207
Поени од реакции
16.646
A challenge between Totti and Buffon started in 1997, when Juventus player was Parma goalkeeper. 38-years-old Roma's captain has scored more then any other player, in italian league, against Buffon (11 goals). It is to be hoped that Roma-Juventus will be another chapter of a beautiful friendship.

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom