Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
абе свака част за ударите ама треба голот да се погоди пак не им одеше вчера
Па и јас го викам тоа дека не ми треба игра ако нема резултати. Со добра игра можат да се задоволат навивачи на Киево, Џенова и ним сличните ама не и навивачи на Јувентус. Само вреди да се спомене дека разликата од минатата година е тоа што Јуве веќе не е бескрвен и веќе не ме фаќа дремка кога гледам нивни меч. Играчите се борат колку што им дозволуваат можностите. Е сега што тие се со ограничени можности тоа е веќе друга работа. Мислиш дека Амаури не сака да даде гол? Сака сиромашкиот ама толку му дал Господ и не може да му се замери. Може да им се замери на тие што го донеле во Јуве. Не се купил тој самиот...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Agnelli: "U Interu su nervozni zbog nove istrage"

Predsjednik Juventusa Andrea Agnelli kaže kako su u redovima Intera nervozni, budući da u talijanskom nogometnom savezu trenutno preslušavaju nove snimke telefonskih poziva i prikupljaju nove dokaze za nastavak slučaja Calciopoli, koji već godinama utječe na talijanski nogomet.

Juventus je kao rezultat ovog skandala izgubio osvojene naslove prvaka Italije iz 2005. i 2006. godine, a onaj iz 2006. godine je kasnije predan Interu. Međutim, nakon toga su se pojavile sugestije kako ni Inter nije u cijelom slučaju ostao čist, a Paolo Bergamo, koji je u to vrijeme delegirao suce u Serie A, je također jednom prilikom izjavio kako je kaznu zaslužio i Inter.

Talijanski savez je ove godine ponovno otvorio istragu nakon što su im iz Juventusa dostavili nove snimke telefonskih razgovora. Iz Juventusa traže da se Interu oduzme naslov prvaka iz 2006. godine i da se on ne dodjeli nikome, kao što je bio slučaj sa onim iz 2005. godine.

Predsjednik talijanskog nogometnog saveza Giancarlo Abete je rekao: "Naši odvjetnici prikupljaju transkripte telefonskih poziva koji su nedavno predani sudu u Napulju kao dokaz u suđenju Calciopoli. Oni će biti poslani državnom tužitelju na procjenu. Ukupno smo primili 228 CD-ova prema kojima treba napraviti transkripte."

Predsjednik Intera Massimo Moratti je ovog tjedna rekao: "Vidio sam da direktori Juventusa i predsjednik saveza Abate izgledaju prilično sretno nakon njihovog sastanka. Jasno je da su na istoj strani, ali ja ne trebam ništa pitati Abatea."

Agnelli vjeruje kako Moratti ima razloga za strah: "Očito je da je Moratti nervozan. Što se nas tiče, mi nemamo nikakvog razloga biti nervozni ili ljuti. Vrijedi li isto za Inter? Ne znam. Ja se koncentriram samo na ono što se događa u Juventusu. Mi smo mirni. Mi znamo što dokazi govore, u savezu to također znaju, tako da u dobroj vjeri očekujemo njihovu presudu. Što se mene tiče, između Intera i Juventusa vlada jedan opušten odnos. Znate činjenice. Na osnovi novih snimaka, jasno je kako su i čelnici Intera razgovarali sa službenicima koji su delegirali suce. Stoga, Scudetto iz 2006. godine ne treba biti dodijeljen nikome."

веќе стануваат досадни овие работи
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па кога на теренот се катастрофални немаа друга работа па мора да даваат изјави како се невини и како Калчополи не постоел итн.......
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Калчополи видовме каков удар му зададе на Јуве-Морати има причина за нервоза ако Калчополи 2 има правна основа за истрагата.....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.752
Поени од реакции
44.066
Поготово по 4тиот гол беше нервозен Морати, го покажаа у ложа, зрачеше од нервоза, заедно со синот хистерично се смееа од што беа нервозни на фејл доказите ...



:)
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Колку ми се смешни овие јувенташиве :)

Дел Нери: Im not affraid!
Бенитез: I love the way u lie!
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
абе то е слаби сме па се замараме со споредни работи.....како за кој
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.442
Поени од реакции
1.359
Кутар Интер не знаеше за титула дури не ги казнија другите тимови. Ако ако, радувајте се уште малце, кај и да е ќе излезат и мучките од Интер на видело па ќе видиме колку од титулите во последните години ќе ви останат.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045

Невини сте ко типкине од излог у Red Light District :))


едит:Поголема е шансата они да се невини :tv:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.706
Поени од реакции
3.689
World Cup Final 2006


Italy

  • Line-up
  • [1]
    Gianluigi BUFFON (GK)
  • [3]
    Fabio GROSSO
  • [5]
    Fabio CANNAVARO (C)
  • [8]
    Gennaro GATTUSO
  • [9]
    Luca TONI
  • [10]
    Francesco TOTTI
  • [16]
    Mauro CAMORANESI
  • [19]
    Gianluca ZAMBROTTA
  • [20]
    Simone PERROTTA
  • [21]
    Andrea PIRLO
  • [23]
    Marco MATERAZZI :)

France

  • Line-up
  • [16]
    Fabien BARTHEZ (GK)
  • [3]
    Eric ABIDAL
  • [4]
    Patrick VIEIRA
  • [5]
    William GALLAS
  • [6]
    Claude MAKELELE
  • [7]
    Florent MALOUDA
  • [10]
    Zinedine ZIDANE (C)
  • [12]
    Thierry HENRY
  • [15]
    Lilian THURAM
  • [19]
    Willy SAGNOL
  • [22]
    Franck RIBERY
Трезеге и Дел Пиеро на клупа за двете репрезентации.

Лав Јашин награда за Буфон.

4ца во All Star тимот.

Таа година Јувентус ги имаше најдобрите играчи во Серија А на секоја позиција поединечно. Тимот го водеше Капело исто така најдобар тренер во Италија во тој период. Според бројот на примени голови (24) ја имаше најдобрата одбрана во Италија и втора во Европа после Челзи. Во целата сезона Јувентус имаше пораз само на еден натпревар, на гости кај Милан. Тоа не му се случи ни на Интер во ерата на Мурињо.

Веројатно Ањели смета дека има докази кои ке помогнат да му се врати Скудетото на Јувентус од таа година тогаш ке ги приложи во судот. После ке биде оставено на судот да одлучи дали тие докази се основани.
НО, ако чичко Морати е убеден дека има цврста основа и материјални докази дека со право е одземена титулата на Јувентус тогаш може да биде спокоен и воопшто да не се соменева дека Јувентус би можел некако да ја врати титулата, нели ?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.752
Поени од реакции
44.066
Кутар Интер не знаеше за титула дури не ги казнија другите тимови. Ако ако, радувајте се уште малце, кај и да е ќе излезат и мучките од Интер на видело па ќе видиме колку од титулите во последните години ќе ви останат.
Kутрите стварно, тројна круна освоија. :(
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Абе ќути да не ви ги лапнат некоја од последниве што ги зедовте благодарение на Калчополи...можеш да гарантираш дека се било чисто?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.752
Поени од реакции
44.066
^ Oва е исто ко сеа да ти кажам, можеш ти да гарантираш дека титулите на Јуве дур Моџи бил тука се чисти ? Таа од 98ма ? Чиста е ? Можеш ти тоа да ми го гарантираш ?
Или укапира дека муабетов е малоумен ?

Мексес лани изгледа ради тоа плачел кога изгубија од Сампдорија дома, а ? :)



Види ги, овие изгледа местат. :(

p.s. Треба да си ретардиран да кажеш дела тоа од лани не било чисто кога беа убиени и од судии и од федерација, ама пак освоија, а не ко ова девојчево тука што сакаше да се пресметува со судии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom