Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.440
Поени од реакции
6.672
не ми е криво за поразот, честитки до фановите на рома!
ама кој гомца сте фановиве на ббилан, ако треба у газе ќе се ебете интер да изгуби!
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Па многу јасно, кога ќе ти гледаат во грб, ќе се радуваат на туѓи успеси за те симнат од прво место на табела :), еве веќе шестта година по ред...

Знам дека повеќе се радуваат јубенташи и миланези од самите навивачи на Рома, па ќе им честитам на сите за победава x)))
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Абе вие Шинтераши се утепувате од тагување кога ќе изгуби Јуве или Милан...

Што треба да правиме после пораз на Интер? Да плачеме?
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
dobro de eve ja ne se izraduvav mnogu posto znam tesko da se osvoi titula so ovie bekovi i nestandardnata sredina
juve i roma nemozat da osvojat tak da ostanuva inter :)
cestito na fanovite na roma
 
М

Мартин`

Гостин
Абе вие Шинтераши се утепувате од тагување кога ќе изгуби Јуве или Милан...

Што треба да правиме после пораз на Интер? Да плачеме?
Не се замарај со нив бе, они кога ќе изгубиме ние јајце ќе снесат сеа ...

 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Не се замарај со нив бе, они кога ќе изгубиме ние јајце ќе снесат сеа ...
Уз три титули лани пардон, четири ... и секако прво место на табела после 5 кола, ти мислиш дека јас конкретно како навивач на Интер ги перцепирам резултатите на некоја екипа Милан? :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Браво за играчите на Рома, не за друго, ги направија среќни навивачите на Милан, а таквите моменти се ретки во последниве години.
п.с. Честито победа на Рома
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.925
Поени од реакции
835
Честитки за Рома си се изборија до крај за победата...навистина тешка утакмица ама сепак во нијанси Рома беше појака посебно во второто полувреме...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не ми е јасно само *неутралните* навивачи (жими куров) кај виделе дека Рома била појака ?

Посед ?
КОНКРЕТНИ шанси ???

Дека дркате на пораз на Интер , факт е ...џабе ке се објаснуваме ....истото и поголем број од навивачите на Интер го праат , мада у моментов не ве глеам ко конкуренција т.д не сум еден од истите т..... Ама да мавате со глава у зид и да мрчите дека Рома била боље ....


Bitches , pleaseeeee ....
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.914
Поени од реакции
8.788
Не ми е јасно само *неутралните* навивачи (жими куров) кај виделе дека Рома била појака ?

Посед ?
КОНКРЕТНИ шанси ???

Дека дркате на пораз на Интер , факт е ...џабе ке се објаснуваме ....истото и поголем број од навивачите на Интер го праат , мада у моментов не ве глеам ко конкуренција т.д не сум еден од истите т..... Ама да мавате со глава у зид и да мрчите дека Рома била боље ....


Bitches , pleaseeeee ....
DeKo уживај бе!! :back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom