Secret Movie Indie

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Дечаци, еве сум!

Не очекувам многу интерес месецов на темава со оглед на нишот, па ќе се пријавуваме само до недела.
Јануари е филмски месец на Санденс, па така ние ќе гледаме инди, односно независни филмови.

Меѓу другото, од оваа тема почнуваме со малку поригорозни критериуми во однос на изборот на филм. Минатата година со гранде мака мачевме со тролови и филмови давани од инает или терање некакви лични одмазди меѓу членовите. Јас немам намера да се мољакам повеќе со членови да мењаат филмови што очигледно се дадени да се заебе членот што треба да му се предложи филм. И додека јас ја организирам Сикрет Санта, попрво истата нема да постои отколку да дозволам да ми ја претварате во арена кај што ќе се пресметувате меѓу себе.
Темава беше замислена како медиум за ширење позитивна енергија и славење на љубовта кон филмот, и ако некој од вас не може да се пронајде во тој концепт, нема да учествува.

Нема повеќе предложување негледани филмови.

Нема повеќе предложување филмови со очајно ниски оценки.

Нема повеќе "не сакам да го сменам филмот", сите што не сакаат да сменат предлог, нема да учествуваат.


Ниту сум џандар, ниту планирам да бидам, и не планирам веќе да ве молам.

На кој му се гледаат филмови нека се пријават до недела (08.01).

Среќни празници на сите!
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.786
Поени од реакции
10.588
здр
 
Последно уредено:
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Паузирав прошлата тема, оваа нема. Count me in (y)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.748
Поени од реакции
24.410
Што бе, нема откривање кој бил сикрет санта? :icon_lol:
Се пријавувам. :)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.545
Поени од реакции
34.858
Го должам филмот од минатиот месец, ама не сум го заборавила, последниве 3 недели ми беа лудница. Ветувам до крајот на месецов ќе ги изгледам и двата:icon_mrgr:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.820
Поени од реакции
33.704
Ајде бе, ќе пробаме. И така сум на одмор од понеделник...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom