Scrubs

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
интересна серија,не ја гледам редовно но ми се свиѓа тоа што го имам видено до сега:smir:
башка и по струка ми е па уште поинтересно ми е да ја гледам
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ја ОБОЖАВАМ серијава.
Уникатна е дефинитивно и ме смее ко ретко шо.
А, Dr. Cox..ахххх :wub:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Серија која секогаш ме насмева, омилена епизода ми е кога излегуваше со трапавата девојка :D
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.603
интересна, но не да ти го задржи вниманието редовно да ја пратиш
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
Лудило серија.Можеби и најомилена ми е!
Ги имам изгледано сите...и тоа на повеќе пати,а кога ќе ги фатам на Fox Life...исто ко да не сум ги гледал....неможам да се одлепам од ТВ :tv:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
При крај сум со 6та сезона и можам да кажам дека серијава ми е во топ 5 омилени серии. Значи нема епизода да не се смеам барем на 2/3 од епизодата, а на некои без престан. Ликовите се уникатни, почнувајќи со The Janitor, па со Dr. Cox (гарант ликот на House е инспириран од овој лик), Ted, The Todd, Turk и ѕверот J.D. Уникатна серија, со over voice-от и daydreaming-от на J.D.

Еве некои смешни видеа:


Акапела бендот на Тед :)

 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Scrubs ми е една од позабавните серии што ги имам гледано. Сестра ми ме зарази уште пред 4 години и ги симнав сите сезони си ги изгледав, а после како излегуваа епизодите, така ги симнував и ги гледав. Последниве две сезони беа без врска некако, ама претходно сите се супер.
Омилена епизода ми е My Musical, целата епизода е како мјузикл направена и секој дијалог доаѓа како песна. Е, песните им се најбољи :pos:
-I was shot! -Check the poo! :pos:
-It's like I married my best friend, but in a totally manly way :pos:
 
D

D_NazGUL

Гостин
Серијава ја изгледав цела и е одлична само со една гоооолема забелешка: последната сезона ич не им требала. Требало да завршат со девета сезона и крај, а не со десеткувана екипа и нови глумци да ми глумат лудило. Оверал топ серрија
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Моментално ја терам втората сезона.

So far so good.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.645
Мене ми скурчи онака рандом да се смеам кога ќе ја фатев на фокс па ја симнав за константно да се смеам.
Трета сезона сум, и oh my god, Susan, could Cox be mo-oooh-re awesome?

Epic..
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
Врв на серијата беше епизодата „My Musical“ режирана од Zach Braff (John 'J.D.' Dorian), особедно делот кога ќе ја пеат Guy Love. Сум се газел од смеење.

Исто така дијалогот:
Laverne: Dr. Cox! Would you like to try some of my world-famous deviled eggs?
Dr. Cox: No, thanks, I've already had diarrhea.

:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom