Queen

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Inaku razbrav deka Jugoton ke organiziraat prevoz do belgrad za koncertot,a ke pocnat da se angaziraat poveke po zavrsuvanje na koncertot na Madonna vo Budva.
Inaku turneata pocna,ima mnogu videa na youtube od Moscow i od Kharkov.
Ova se pesnite sto gi ispolnuvale:

01 - Cosmos Rocking' (intro tape)/One Vision
02 - Tie Your Mother Down
03 - The Show Must Go On
04 - Fat Bottomed Girls
05 - Another One Bites The Dust
06 - Hammer To Fall (full fast version)
07 - I Want It All
08 - I Want To Break Free
09 - A kind Of Magic
10 - Seagull
11 - Love Of My Life
12 - '39 (full band!)
13 - Drum solo (end of catwalk)
14 - I'm In Love With My Car (end of the catwalk!)
15 - Say It's Not True (Cosmos Rocks version)
16 - Wishing Well
17 - Shooting Star!!
18 - Bad Company
19 - Guitar Solo
20 - BIJOU!!! (with Freddie)
21 - Last Horizon
22 - Crazy Little Thing Called Love
23 - C-lebrity
24 - Feel Like Makin' Love
25 - Radio Ga Ga
26 - Bohemian Rhapsody (with Freddie)
27 - Cosmos Rockin'
28 - All Right Now
29 - We Will Rock You
30 - We Are The Champions
BTW noviot album e dobar,malku poinakov stil bi kazxala,mada go ima nivniot karakteristicen zvuk
Сакаш да кажеш дека 30 песни свиреле :vozbud:
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
172
Поени од реакции
49
Inaku razbrav deka Jugoton ke organiziraat prevoz do belgrad za koncertot,a ke pocnat da se angaziraat poveke po zavrsuvanje na koncertot na Madonna vo Budva.
Inaku turneata pocna,ima mnogu videa na youtube od Moscow i od Kharkov.
Ova se pesnite sto gi ispolnuvale:

01 - Cosmos Rocking' (intro tape)/One Vision
02 - Tie Your Mother Down
03 - The Show Must Go On
04 - Fat Bottomed Girls
05 - Another One Bites The Dust
06 - Hammer To Fall (full fast version)
07 - I Want It All
08 - I Want To Break Free
09 - A kind Of Magic
10 - Seagull
11 - Love Of My Life
12 - '39 (full band!)
13 - Drum solo (end of catwalk)
14 - I'm In Love With My Car (end of the catwalk!)
15 - Say It's Not True (Cosmos Rocks version)
16 - Wishing Well
17 - Shooting Star!!
18 - Bad Company
19 - Guitar Solo
20 - BIJOU!!! (with Freddie)
21 - Last Horizon
22 - Crazy Little Thing Called Love
23 - C-lebrity
24 - Feel Like Makin' Love
25 - Radio Ga Ga
26 - Bohemian Rhapsody (with Freddie)
27 - Cosmos Rockin'
28 - All Right Now
29 - We Will Rock You
30 - We Are The Champions
BTW noviot album e dobar,malku poinakov stil bi kazxala,mada go ima nivniot karakteristicen zvuk
30... не заебавај :vozbud:
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
172
Поени од реакции
49
Има нешто ново околу концертов?
 
Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
Novo ne znam sto bi trebalo da ima.Ideme na 29 pa posle ke ima novo.Ke vidime sto ke se desava.Inace citav na prviot koncert vo Kharkov Ukraina imalo 350 000 luge,ima snimki po youtube,go ima i koncertot da se simne na torrent.
http://www.sharenow.com/blog/post/1661/

Za koncertot inace najverovatno Jugoton ke imaat organiziran prevoz .Toa e se.Za najnovi informacii na http://www.queenonline.com/
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Queen беа до смртта на Фреди.Уникатен за да биде заменет.Именувајте еден рок вокал кој што застанал на бина до оперски пеач и не звучел смешно,никој до сега освен Фреди.Многу после него се имаат обидено но никој го нема достигнато квалитетот на ова
Заборавив да додадам,моја омилена песна-I'm going slightly mad,i"m going SLIGHTLY MAD...It finally happened...
Јес да бил фифица,ама квалитетот е неоспорен.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Queen, INXS, Doors...дел од групите кои тешко контаат дека не ги бива повеќе пошо главната фаца им ја нема.

Сепак, сакам да одам на концерт...
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Ништо, ептен ми е криво шо не успеав да бидам вечерва во Белград. Благо на тие што отидоа, па ако има некој таков на форумов нека сподели импресии кога ќе се врати:).
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
На денешен ден, пред 17 години, почина еден од најголемите музичари на сите времиња, Freddie Mercury. Во своите години поминати како фронмен на Queen остави неизбришлива трага во рок историјата. Го почитувам како човек, но уште повеќе како човек со еден од најдобрите гласови, евр. Исто така на овај исти кобен ден во 1991 почина и тапанарот на Kiss, Eric Carr. Нека почиваат во мир и двајцата. Следното видео е за нив:

 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.374
Поени од реакции
25.131
Денеска цел ден негови песни на винампов, да го одбележам глупиов ден.:(
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Фреди Меркјури,најдобар пеач во историјата на рок музиката,иако беше педер а јас ги мразам,мноогу ги мразам,ама беше најдобар ете факт е,ништо нема тоа да го избриши.
Брајан Меј,легенда од гитарист,си направи сам гитара и си свири на неа,еден од легендите на гитарата.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Ако не слушам рок музика, ама групава е дефинитивно најдобра во историјата на музиката и Фреди најдобар пеач(нема дилеми)...Вакви музичари или ваква рок група веќе не се раѓа.:toe:
Да ги поздравам фановите на Queen...:)
 
H

HITCH

Гостин


I'm just the shadow of the man I used to be
And it seems like there's no way out of this for me
I used to bring you sunshine
Now all I ever do is bring you down
How would it be if you were standing in my shoes


--- надополнето ---

 

Kajgana Shop

На врв Bottom