Queen

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Ај и јас се.. придружувам во Queen Fans....
Ја имав честа да сум присуствувал на нивни концерт...одамна беше тоа


 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Innuendo е една од најдобрите креации на Queen...прекрасно испејана од Фреди и соло делот од Брајан многу интересен со оптимистички насочен текст иако му се броеја деновите на душичката...по неговата смрт луѓето сфатија "што сакал поетот да каже"...секогаш кога ја слушам песнава уживам и едноставно срцето ми се наежува...splendid, my dear-како што би кажал Фреди:costumed3

А ти што мислиш?
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
425
Поени од реакции
8
mnogu dobra pesna a uste podobar spot i solo
me pogodi vo srce pesnava
i top se vmetnati marijacite
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Queen :vozbud:

Само ќе кажам дека од пред некое време си добија нова обожавателка.:pipi:

so mislite za Innuendo
Една од моите омилени песни.:pipi:
Потписот мој е токму дел од текстот (со мала промена, индивидуализиран е :)).
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.951
Freddie e eden od najdobrite vokali vo istorijata (ako ne i najdobar) a Queen isto edna od najdobrite grupi bilo koga...

Omilena moja pesna: The show must go on...
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Омилена песна Too much love will kill you
Ваква балада нема да се направи во наредниве сто години.
 
Член од
17 февруари 2008
Мислења
30
Поени од реакции
1
Омилени песни од Queen ми се:Bohemian rhapsody,We are the champions,We will rock you,A kind of magic...ги има уште многу и факт е дека Фреди со својот прекрасен глас никогаш нема да биде заборавен.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Ќе оди некој на концертот на Квин на 29 октомври во Белградска Арена?
 
Член од
26 август 2008
Мислења
88
Поени од реакции
3
Квалитетен бенд со најзакон вокал (нека почива во мир)
Bohemian Rhapsody - најјака песна шо ја имет напраено и една од најдобрите рок песни на сите времиња
Други кои "ми ранат душа" се: Bicycle race, Find me somebody to love, Fat bottomed girls, Don't stop me now Итн итн.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Queen-една од моите омилени групи:)
Бохемијан Рапсоди е апсолутно фантастична песна.Лудило.Ги сакам Квин.Едно време бев многу навлечен на нив:)
 
Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
Queen... една од моите омилени групи.
Почнав да ги слушам кога бев 4то/5то одд., така нешто.
Фантастична група, толку многу талент сконцентриран на едно место не сум сретнал во музичката историја (освен Beatles). За да се доживее магијата на Queen треба да се погледне нивниот настап на Live Aid (некој го спомна погоре). Иако сите успешно и подеднакво учествуваа како автори на музика и текст, создаваа песни... според многу, басистот John Deacon беше водечката креативна сила во бендот (нешто што е помалку познато).

Ако од некоја група неможам да одберам омилена песна, тогаш тоа е Queen.
Само има периоди кога некоја песна повеќе ми лежи.

Моментално: "You don't fool me"

"Bohemian rhapsody" ; "Another one bites the dust"
"Don't stop me now" ; "We are the champions"
"A kind of magic" ; "Under pressure"
"I want it all" ; "Who wants to live forever"
"I'm going slightly mad" ; "The show must go on"
соло-песните на Фреди "Living on my own" ; "The great pretender"
Od kaj iskoci sega John Deacon vodecka kreativna sila na bendot????Apsolutno ne se soglasuvam so tebe.Se znae koj bese najkreativen,koj gi sozdade najgolemite hitovi na Queen,Freddie Mercury,koj go drzese celiot bend i go napravi toa sto e ,eden od najgolemite na site vreminja.A kolku sto znam jas za queen,a znam dosta, John Deacon napisal samo nekolku nivni hitovi kako sto se "You're My Best Friend"( koja ja posvetil na zena mu), "Another One Bites the Dust" i "I Want to Break Free".No offence ama Deacon mi bese kako besglasna bukva vo bendot.
 
Член од
15 март 2006
Мислења
95
Поени од реакции
5
Koncerot na 29 oktomvri vo Belgrad ke bide spektakl sto kojznae koga ke se povtori.Sekako deka ne moze da se dolovi euforijata sto ja pravese Freddie,no sepak vredi da se otide.Ke bidam tamu pa makar i da se razocaram od Paul Rodgers.Vakvo nesto ne se propusta.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom