Queen

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Еве една прекрасна песна за љубомората :smir:

 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.494
Поени од реакции
2.064
Queen ги оркрив сосема случајно. Искрено освен хитот we are champions не ми се допаѓаа нивните песни.
Меќутоа се казнив себеси и симнав албум со нивните најголеми хитови. Песните ми беа некако здодевни. По неколку преслушувања песните почнаа да будат емоции во мене, жар, желба...
Потоа се чудев како не сум сватил порано дека тие се едни од најдобрите песни кои некогаш сум ги слушал.
Тешко можам да издвојам некоја песна од нив, многу песни ми се допаѓаат, но еве во овој момент ми лежи Under presure
Искрено за бендот незнма многу, но затоа нивните песни ке останат запишани во историјата, и секогаш ке најдат место во мојата музичка колекција:)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.434
Поени од реакции
15.326

Каверов на Џон е супер дупер.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.463
Поени од реакции
4.285
Најомилена група ми се. Имав среќа што вујко ми беше преголем нивни фан и на времето ги имаше сите албуми на касети :D и јас ја имав таа среќа да растам со нивните песни.Имаат ппремногу хитови,едноставно вокалот на Фреди е совршенство.Мои омилени хитови се:Love of my life, Living on my own,Radio Ga Ga,A kind of Magic,The show must go on,Killer Queen,Bohemian Rapsody,Under Pressure,Crazy little thing called love ,These Are The Days Of Our Lives,I want to break free,има и други но не може сите да се пишат.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.907
Поени од реакции
5.927
Интересно видео од Австралија има Талент. Натпреварувач на кој Фреди му е идол и се обидува да биде како него. Типчево би било многу подобро решение од оној сиракон што го викнаа да ги дружи по концерти.

Од Фреди е далеку, но и од горенаведениот исто.

 
Член од
14 август 2006
Мислења
41.333
Поени од реакции
72.392
Многу одамна слушав само Квин и ништо друго.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Одличен бенд се. Ако се зборува за музиката, навистина е добра.
НО, ми се повраќа кога ќе помислам на госпоѓица Фреди...:sick: На некој начин, имал среќа што цркнал од AIDS, бидејќи ако порано се дознаело дека е педер, некоја обожавателка ќе му ги „скратела маките“...
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.617

Се надевам дека госпоѓицата Фреди, гори во пеколот, педер скапан. И мене ми се повраќа од тоа шо е педер, не ми е битна неговата музика, ни тоа шо Грујо ни е премиер толку години. Цркни!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.410
Too much love will kill you отсекогаш ми била меѓу омилените мои песни, као ever!
Али последниве неколку дена се убивам слушајќи ја оваа:
Ми се крши срцето слушајќи ја песнава...
Каков текст има. :(
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.553
Поени од реакции
14.221
Како што кажува и самиот наслов, дечкиве се трибјут бенд и се од Србија. Мислам дека се најпопуларен ваков трибјут бенд за Квин во Европа.​
Ги гледав пред некој ден во Љубљана, ОДЛИЧНИ се​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom