Pro evolution soccer 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
До сега играв ПЕС 10, си почнав ЛШ со милан, и неможам, неможам, а да не напишам колку сум револтиран од тоа глупо јапанско срање. Ова е невидено непознавање на фудбалот од страна на Конами. Цели утакмици поминуваат у пимплање на компјутерот, гомно пенали- како роботи се и шутерите и голманите, трчаат по терен исто така како роботи, стативана лупа како да мааш у тенџере, шутеви како да не шутираат фудбалери туку како животни да се, звуци катастрофа, како да се навива у некоја афричка лига....поима си нема играва, за фудбал дефинитивно Само Фифа и ништо друго, пореално е се таму 100000000пати. На пес само графиката е боље.
Фифа каков гејмплеј има пак.Тоа чудо едно.Од 2006 па наваки 1 добра нема испаднато.Можеш да дадеш гол од центар.Фаците на играчите сите како да се близнаци.И да не набројувам.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
До сега играв ПЕС 10, си почнав ЛШ со милан, и неможам, неможам, а да не напишам колку сум револтиран од тоа глупо јапанско срање. Ова е невидено непознавање на фудбалот од страна на Конами. Цели утакмици поминуваат у пимплање на компјутерот, гомно пенали- како роботи се и шутерите и голманите, трчаат по терен исто така како роботи, стативана лупа како да мааш у тенџере, шутеви како да не шутираат фудбалери туку како животни да се, звуци катастрофа, како да се навива у некоја афричка лига....поима си нема играва, за фудбал дефинитивно Само Фифа и ништо друго, пореално е се таму 100000000пати. На пес само графиката е боље.
Пази ова.

Пази многу јако, молим те.
Спомнуваш "непознавање на фудбал", помислив мислиш на гејмплеј.
Што од болдираното реално влијае на гејмплеј?

Како прво, тоа што компјутерот те занимава ко мало дете со пасовите, тоа е затоа што не можеш од прво играње да го фатиш Милан, да влезеш во ЛШ на Pro тежина и да се правиш курац и пол.
Едноставно, играва ќе те изеде жив додека не ја научиш.

Второ, пеналите, за разлика од Фифа, немаат 6 насоки (горе лево, доле лево итн), туку сега се направени да зависат од тоа колку ќе центрираш на аголот. Добро позиционирана топка не ја фаќа никој голман. Ама хеј, тоа зависи од формата на играчот, од неговите можности...треба да се увежба, ипак, не е ова Фифа.

Трето, не сфаќам што звукот на стативата има врска со гејмплеј. Еден пач решава се.

Четврто, е да, шутевите се како да шутираш со некое животињо, ипак, пак ќе речам дека ова не е Фифа, не можеш ти од свртување и од пола терен во гол да центрираш.

Петто, звуците, не влијаат на гејмплеј, плус, веќе има пач за нив, снимани од вистински навивања.

Значи, не можеш ти како Фифа фан да и влезеш на играва и да и бараш недостатоци.
Треба да пробаш објективно да гледаш, да ги видиш сите предности и недостатоци.

Бидејќи ти ова што го наброја нема везе, PES 2010 јесда е далеку од совршена игра, ама вистинските недостатоци се сосем други, не се овие плукања кои ти ги наброја.
Гарант те потопиле со 6-0 на Pro во ЛШ, па си рекол, ај да идам да и се истурам на форум.


Признавам, и мене ненормално ме курчи играва на моменти :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
До сега играв ПЕС 10, си почнав ЛШ со милан, и неможам, неможам, а да не напишам колку сум револтиран од тоа глупо јапанско срање. Ова е невидено непознавање на фудбалот од страна на Конами. Цели утакмици поминуваат у пимплање на компјутерот, гомно пенали- како роботи се и шутерите и голманите, трчаат по терен исто така како роботи, стативана лупа како да мааш у тенџере, шутеви како да не шутираат фудбалери туку како животни да се, звуци катастрофа, како да се навива у некоја афричка лига....поима си нема играва, за фудбал дефинитивно Само Фифа и ништо друго, пореално е се таму 100000000пати. На пес само графиката е боље.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Ако е засивено не е штиклирано. Скрин рифреш рате на 60hertz треба да ти биде за да можеш да го користиш wait for v-sync.
Никако не сака 60hz да се имплементира, цело време пак ми се враќа на 59hz. Пробав и преку Nvidia Control панелот, и таму ни во Custom несака 60.001 hz...
 

Slock92

Топчија во СРЖ!!!!!
Член од
13 септември 2008
Мислења
277
Поени од реакции
9


Moze li neso da se naprai za da ja igram barem na medium quality...ima li nekoe programce da mi sredi za rezolucija i bar malku podobar kvalitet na slika...POzz
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Ај некој љубезен да ми објасни како да играм онлајн(со пиратска, нормалано).
Прво ми побара да се регнам на страната, па потоа пач кој го инсталирав, па морав пак да кракувам и шит.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ај некој љубезен да ми објасни како да играм онлајн(со пиратска, нормалано).
Прво ми побара да се регнам на страната, па потоа пач кој го инсталирав, па морав пак да кракувам и шит.
No original, no online.
 

Slock92

Топчија во СРЖ!!!!!
Член од
13 септември 2008
Мислења
277
Поени од реакции
9


Moze li neso da se naprai za da ja igram barem na medium quality...ima li nekoe programce da mi sredi za rezolucija i bar malku podobar kvalitet na slika...POzz
????
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Третиот пат кога ќе пишеш ќе ти кажеме.

Нема такви магични програмчиња.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Не сфаќам баш, мислиш 2010? :)

Ако е така, дај и време, навикни се, ќе видиш дека друго мислење ќе имаш.

Е сега, моето прашање е дали има некој аутсајд едитор, видов некаде по форумите, кој покажува оценки во хексагонот?
АКо имате линк, фала :)
Не ми се допаѓа пер, ја играв ама шо играње е на пола слика? Неможев ништо да осетам од играта, и ја избришав.:nesum:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.838
Поени од реакции
6.841
Пази ова.

Пази многу јако, молим те.
Спомнуваш "непознавање на фудбал", помислив мислиш на гејмплеј.
Што од болдираното реално влијае на гејмплеј?

Како прво, тоа што компјутерот те занимава ко мало дете со пасовите, тоа е затоа што не можеш од прво играње да го фатиш Милан, да влезеш во ЛШ на Pro тежина и да се правиш курац и пол.
Едноставно, играва ќе те изеде жив додека не ја научиш.

Второ, пеналите, за разлика од Фифа, немаат 6 насоки (горе лево, доле лево итн), туку сега се направени да зависат од тоа колку ќе центрираш на аголот. Добро позиционирана топка не ја фаќа никој голман. Ама хеј, тоа зависи од формата на играчот, од неговите можности...треба да се увежба, ипак, не е ова Фифа.

Трето, не сфаќам што звукот на стативата има врска со гејмплеј. Еден пач решава се.

Четврто, е да, шутевите се како да шутираш со некое животињо, ипак, пак ќе речам дека ова не е Фифа, не можеш ти од свртување и од пола терен во гол да центрираш.

Петто, звуците, не влијаат на гејмплеј, плус, веќе има пач за нив, снимани од вистински навивања.

Значи, не можеш ти како Фифа фан да и влезеш на играва и да и бараш недостатоци.
Треба да пробаш објективно да гледаш, да ги видиш сите предности и недостатоци.

Бидејќи ти ова што го наброја нема везе, PES 2010 јесда е далеку од совршена игра, ама вистинските недостатоци се сосем други, не се овие плукања кои ти ги наброја.
Гарант те потопиле со 6-0 на Pro во ЛШ, па си рекол, ај да идам да и се истурам на форум.


Признавам, и мене ненормално ме курчи играва на моменти :)

И мене! Ама со душа чекам да седнам да ја играм. Чувството на постигнување гол е priceless :vozbud:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Како да направам побрз гејплеј а?Кажете плиссссс
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Ке може некој асален пач за најнови трансфери, дресови и некој Fix за навивањево зашо стварно курчи:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom