Pro evolution soccer 2010

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Колку е само најбољи новиот начин на пуцање пенали. Можеш да шутнеш буквално каде сакаш, и ако шутнеш ептен прецизно џабе му е на голманон. Многу е реално :)
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Еве шо се дешава ко ќе се паднам со Вулверхемптон
иначе пробав со 2 гејм фикса не сака :jaj: чаре ? неможам премиер лига да играм ... :(
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Проба да ја реинсталираш ? И играј мастер лига, можеш да го рипнеш натпреварот таму.
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
154
Поени од реакции
46
Колку е само најбољи новиот начин на пуцање пенали. Можеш да шутнеш буквално каде сакаш, и ако шутнеш ептен прецизно џабе му е на голманон. Многу е реално :)
kako pucas penali ziti se.. kaj i da pucnam promasuvam osven na sredina pozemja tamu go dava sigurno... :S:S:S
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Љуткава работа. играм Сериа А од 10-утакмици имам скот Победи-0, Нерешени-5, Изгубени-5. Гол ( 4 - 13 ) :pos2: Profisional
- А ЛШ Партал правам 1-место завршив против Ман 1-4 тепав. Против Челзи, Барса и Реал дома гости ги тепав со голем резултат а од Болоња или Бари кој и да е губам по 3-4 разлика :pos2::pos2

Што е финтава со играва.... и како се брани пенал ??? :pipi:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.838
Поени од реакции
6.841
Љуткава работа. играм Сериа А од 10-утакмици имам скот Победи-0, Нерешени-5, Изгубени-5. Гол ( 4 - 13 ) :pos2: Profisional
- А ЛШ Партал правам 1-место завршив против Ман 1-4 тепав. Против Челзи, Барса и Реал дома гости ги тепав со голем резултат а од Болоња или Бари кој и да е губам по 3-4 разлика :pos2::pos2

Што е финтава со играва.... и како се брани пенал ??? :pipi:
Не знам шо ти е нереално овде? Нели Милан така игра во реалноста :pos2:. Иначе и јас да ви кажам мои импресии по првата изиграна сезона во Премиер лига.Играв нормално со Јунајтед и отпрво многу се нервирав пошто играв на про ама ми се гледаше многу тешко. Уствари најмногу од се ме нервира што противничките екипи, без разлика за која екипа станува збор, имаат неверојатна контрола на топката, а со тоа и голем посед :nerv:. Ама полека сфатив која е цаката на играта. Чекај ја својата шанса стрпливо и постигни барем еден гол. Така сега често ми се случува да дадам еден гол, а потоа скоро сигурно победувам (дали со 1-0 или 2-0). Не поминува она што поминуваше кај ПЕС 2009 со брзо трчање и јак играч( на пр. Руни) да поминеш 2-3 играчи и да дадеш гол. Овде нема така. Мора да ја изработиш акцијата за да се надеваш на гол. И од далеку доста тешко се дава гол, а не како во ПЕС 09 шутни со Роналдо од 20 метри, 95% е гол. Овде многу тешко се доаѓа до шанса за шут од далеку. Треба ептен да се погоди ситуацијата, а и играчот да е во форма за да даде гол. Инаку во мојата прва сезона завршив 6-то место во Премиер Лига, играв финале во Лига Европа (загубив од Лион 4-0!), а во купот изгубив уште во првиот натпревар.
Сега почнав втора сезона и веќе по 3 кола имам 3 победи со гол разлика 4-1.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.850
Поени од реакции
10.224
Прва сезона на Мастер Лига со АРСЕНАЛ (ЦАРОЈ НЕВИДЕНИ) прв со еднакво салдо на бодови со chelsea гол разлика во моја корист. Втора сезона 20 и некое коло немам пораз 13 примени гола 57 дадени CESK 98! Го вратив HENRY the KING:D:vozbud:
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Другари почна глупава игра да ми сецка :nerv:
- CPU-то на 100 ми оди у пм. А другиве игри кој што дупло бараат ич не ми сецкаат на max.

Помош.
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
До пред 2 дена имав Vista Ultimate, играва немаше никаков проблем, ја играв на највисока резолуција и на High, сега имам Windows 7 Ultimate, ми се појави тоа линијата на средина, инсталирав и најнови драјвери за графичката не се среди проблемов... чаре некое?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Во settings штиклирај wait for v-sync.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Штиклирано и засивено... Ги користам хакнатите сетинзи за 22" монитор. Друга некоја финта?
Ако е засивено не е штиклирано. Скрин рифреш рате на 60hertz треба да ти биде за да можеш да го користиш wait for v-sync.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
До сега играв ПЕС 10, си почнав ЛШ со милан, и неможам, неможам, а да не напишам колку сум револтиран од тоа глупо јапанско срање. Ова е невидено непознавање на фудбалот од страна на Конами. Цели утакмици поминуваат у пимплање на компјутерот, гомно пенали- како роботи се и шутерите и голманите, трчаат по терен исто така како роботи, стативана лупа како да мааш у тенџере, шутеви како да не шутираат фудбалери туку како животни да се, звуци катастрофа, како да се навива у некоја афричка лига....поима си нема играва, за фудбал дефинитивно Само Фифа и ништо друго, пореално е се таму 100000000пати. На пес само графиката е боље.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom