Prison Break

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
28 дена издржете браќа и сестри. тамам почнав да подазаборавам ја видов темава. што ли ќе се случи, кај го однесоа Мајкл...
и да kpbKENGUR, ќе киднат:wink:
aaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrggggggggghhhhhh!
заштооооооо отвориииииииииииииииииииииииииииив!!!
ја иам среќа, на почеток сум -)) иам уште за гледање. муахахахахах
само, скршив филм сеа шо видов ова. -(
ај, се глеаме коа ќе ги изгледам на темава -)
 
Член од
24 април 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
па нели у јануари ке излезе 9та епизода 3та сезона???????????хм кој ке чека добра серија
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.273
Поени од реакции
45.670
па нели у јануари ке излезе 9та епизода 3та сезона???????????
Па викаат дека ке искачале секоја недела по една
Иначе само што ја догледав втора сезона и се нервирам што му требаше да паѓа пак у затвор ке си објаснеа убаво кој е крив за Кинезот смрдлив што го испуца оваа.
Утре ги симињам 3та 8те епизоди осеќам дека во ист затвор се Скофилд,Махоун Белик и Т-Бег ментишот ке има екцеси ке се удружат гарант
И едно прашање Сукре умре ли на улицата кога падна??
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
па нели у јануари ке излезе 9та епизода 3та сезона???????????хм кој ке чека добра серија
Да нова епизода на Prison Break е најавена на 14.01.2008 понеделник :)

а тоа е за 24D:19h:09m:20s :helou:
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Sea pocnav da ja gledam Prison Break... bas od prva sezona i mozam da kazam deka mi dojde vo najdobro vreme, sega koga poveketo serii se prekinati poradi strajkot, prison break ja gledam po 3-4 epizodi dnevno. Zakon serija.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Серијата е лудница!Каква приказна има само!!!michael Scofield:wink:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
кај ли ќе го однесат скофилд? којзнае... :S
 
Член од
30 декември 2005
Мислења
114
Поени од реакции
0
Нема да биде однесен никаде - но ке го оставаат надвор од затворот во некаква стаклена "кутиа" со тоа сто ке го гледаат 24/7 све сто прави .. тоа е све сто знам за 9 епизода
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Lele kje bide jaka 9 epizoda... Se nadevam deka ke go popravi vpecatokot za 2 i 3 sezona do sega. Spored mene 1 sezona bese top, najdobra. So se odnesuva do serijata eve spoileri:

Ep. 9
Michael finds himself in solitary confinement and must talk his way out. His interlocutor: Sona’s new commanding officer. Susan B. finds a way to keep Linc motivated. Lang has a parting gift for Mahone. Sucre makes another delivery to Sona and Susan B. makes him an offer.T-Bag makes Whistler an offer and Sofia confronts him. Bellick’s refusal to mop up a mess puts him in a very messy situation. A mysterious American woman travels to Panama to see Michael.

Ep.10
Michael receives a visit from a mysterious woman before heading back to shore up the escape tunnel. And T-Bag enlists Bellick to display his gladiatorial skills once again, as the battle between Lechero and Sammy for control of Sona comes to a head. Meanwhile, in Panama City, Linc does a computer search on “Gary Miller,” and Sucre has two meetings with Susan B.

A najiritantna licnost vo sezonava mi e ovaa Susan B... Pa kako mozese glavata da i ja odsece na Sara?! I uste me interesira koj vusnost e glavniot na The Company.. onoj sto pisuva, namesto da zboruva. Mislam deka ponatamu ke go razotkrijat i nego.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
259
Поени од реакции
4
Леле едвај чекам 14ти да дојдееее!!!
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
So netrpenie cekam da dojde 14 da ja gleedam serijata pak
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Е сега ќе биде интересно!!!Сега следуваат стварно интересни епизоди!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom