Prison Break

Член од
8 јануари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
1
Prison Break се глеат во рок од една недела, си земаш одмор и не мрдаш од пред монитор, а ако чекаш на сител нема да го осетиш филингот, ( сакаааам уштеее) :smir:

--- надополнето ---


Вреди секој симнат мб ,верувај ;)
верувам,знам дека секој мб симнат вреди,ама луксуз е тоа за мене :(
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
верувам,знам дека секој мб симнат вреди,ама луксуз е тоа за мене :(
Ондак врти некоја страна назад, еден член имаше линкој мислам остаено една епизода 150 мегабајти беше а добра била снимката. Па кога ќе дојде 29 и ако имаш 1-2 Г пушти и ќе симнеш една или барем половина сезона.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.388
Поени од реакции
25.179
Закон си е филмчето нема што :)
Да. да.... филмче.
Сега имам еден фејсбук момент: За сите оние кои наместо серија викаат филм.
Јак филм да.
Нема што.
Филмче....
Јак Филм.
ФИЛМ.
 
Член од
5 јуни 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Да. да.... филмче.
Сега имам еден фејсбук момент: За сите оние кои наместо серија викаат филм.
Јак филм да.
Нема што.
Филмче....
Јак Филм.
ФИЛМ.
Епа сеа буквалиста си брат шо да ти кажам... Уствари па шо се замарам па ја бе :)
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.153
Поени од реакции
2.754
ConfusioN на кој провајдер си?Малце се тие 15Gb што ги нуди.Каков е тој пакет?Претпоставувам не си од Скопје.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Дефинитивно една од најдобрите серии :eek:jea: ...
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.561
Поени од реакции
33.814
Само прва сезона вреди. Ништо друго..
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.912
Само прва сезона вреди. Ништо друго..
Мене втората ми беше малку подобра од првата. Финалето на втората е без конкуренција најдобра епизода од Prison Break. Ама во 3та сезона заебаа работа поради штрајкот на сценаристите што се дешаваше тогаш во Америка...
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.561
Поени од реакции
33.814
Мене втората ми беше малку подобра од првата. Финалето на втората е без конкуренција најдобра епизода од Prison Break. Ама во 3та сезона заебаа работа поради штрајкот на сценаристите што се дешаваше тогаш во Америка...
Добра беше и втора, како мал расплет, ама премногу акција и трчкање и не беше по мој вкус.
Трета не вреди да се спомнува.. :)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Добра беше и втора, како мал расплет, ама премногу акција и трчкање и не беше по мој вкус.
Трета не вреди да се спомнува.. :)
Мене втората ми беше малку подобра од втората. Третата онака беше интересна со оглед на тоадека си веќе станат фан на серијата, ама четвртата ептен ми личеше на шпанска сапуница на моменти иако не ги жалам сите саати што ги поминав и сите непреспиени ноќи гледајќи ја серијава:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мене втората ми беше малку подобра од првата. Финалето на втората е без конкуренција најдобра епизода од Prison Break. Ама во 3та сезона заебаа работа поради штрајкот на сценаристите што се дешаваше тогаш во Америка...
Ахахах што пиша, се читаш ли? :devil3:

Втора сезона од PB ти е бетер од апсолутна секоја факинг серија што искочила некогаш, вклучувајќи ја и FM 04.
Не заебаај, потиње, побесмислена и без појма сезона неам никогаш да искочи на светот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.912
Ахахах што пиша, се читаш ли? :devil3:

Втора сезона од PB ти е бетер од апсолутна секоја факинг серија што искочила некогаш, вклучувајќи ја и FM 04.
Не заебаај, потиње, побесмислена и без појма сезона неам никогаш да искочи на светот.
Баш напротив, втора сезона беше она што ја направи РВ интересна, со воведувањето на Mahone како генијалец-опонент на Скофилд. Исто така тогаш се расчистуваат многу работи околу тетоважите негови, ситуацијата со Burrows (а.к.а зошто го местат), мафијашките моменти со власта во Америка итн... Да останеше РВ на само првата сезона - е ТОА ќе беше веќе најбесмислена сезона што некогаш излегла... Влегува некој тип намерно во затвор, го вади брат му и там да да дам - It's over... Глупости...
Тоа што го пишав го потврдуваат и рејтинзите за серијава - кои се најголеми за втората сезона. Иако не е голема разлика, ама баш и тоа мене ми беше поентата - за малку е подобра втора од прва, ама сепак е подобра.

--- надополнето ---

Мене втората ми беше малку подобра од втората. Третата онака беше интересна со оглед на тоадека си веќе станат фан на серијата, ама четвртата ептен ми личеше на шпанска сапуница на моменти иако не ги жалам сите саати што ги поминав и сите непреспиени ноќи гледајќи ја серијава:)
Ај корегирај го малце ова. Сигурно не може втората да ти биде подобра од самата сезона...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom