Primera División 2012/13

Кој ќе биде шампион во сезоната 2012/2013 во Primera División?


  • Вкупно гласачи
    324
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.357
Поени од реакции
85.255
^ Нема. Они заедно со Барса и Реал се единствените 3 клуба кои не играле во сегунда.
Така и си мислев. Сезонава можно е да отпаднат во каква форма се... ама среќа има и бетер па овие се колку толку сигурни.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Na navivacite na belite ako ne mu se sviga kako nekoj komentira,avtomatski mu odgovarat so poznatata recenica : "Ti gledas La Liga od minatata sezona.mal si za da komentiras ovde bla bla bla":facepalm:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Раул: "Некогаш се играше за љубов спрема клубот, за грбот и за навивачите, а сега се игра само за пари и за популарност"

Тоа е тоа !
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Дај да видам еден таков пост.
Не сериозно, не ти го пишав тоа во нервоза или нешто туку искрено те прашувам. Зашто ти место да се радуваш како фан на Атлетико дека имате шанса да бидете со +9 бода пред нас и да си го обезбедите 2рото место, ти се радуваш дека Барса титула земале. Али нема врска јасно ми е, од минатата сезона Ла Лига пратиш..
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ако цело време Барса и Реал ги даваат на Прајм се со цел и тоа да го земаме во пакетите ондак да даде господ да пропаднат до наредна година спорт клуб.И Реал-Малага е од 8 и Осасуна со некој беше ако не се лажам ги даваа исто што беа од 8.Годинава дали 2 утакмици даваа на Спорт Клуб/+.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Ако цело време Барса и Реал ги даваат на Прајм се со цел и тоа да го земаме во пакетите ондак да даде господ да пропаднат до наредна година спорт клуб.И Реал-Малага е од 8 и Осасуна со некој беше ако не се лажам ги даваа исто што беа од 8.Годинава дали 2 утакмици даваа на Спорт Клуб/+.
У првите кола наизменично одеа Реал и Барса на тие два канала, после почнаа второразредни екипи од типо на Сарагоса, Осасуна, Гранада и остали да ги даваат. Барса последен пат на ТВ ја даваа некаде 5-6то коло, од тогаш здравјето ми се расипа со стримовиве.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Господинот Џек Нолан не знаеше за инцидентот на Пепе со Каскеро.
Тоа беше во сезоната 2008/2009. Да прател фудбал од поодамна немаше да се чуди што направил Пепе.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.035
Поени од реакции
24.986
Na navivacite na belite ako ne mu se sviga kako nekoj komentira,avtomatski mu odgovarat so poznatata recenica : "Ti gledas La Liga od minatata sezona.mal si za da komentiras ovde bla bla bla":facepalm:
:facepalm:
Зашто се мешаш кај што не ти е местото? Кога незнаеш каква е ситуацијата зашто воопшто ме цитираш? Прочитај ги мислењата на членот и донеси заклучок зашто така искоментирав. Знаеш не секој прави нешто од инат на форумов.. али ај терај си, незнам и ја зашто се замарам воопшто.
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Господинот Џек Нолан не знаеше за инцидентот на Пепе со Каскеро.
Тоа беше во сезоната 2008/2009. Да прател фудбал од поодамна немаше да се чуди што направил Пепе.
Mene ne me interesira sto napravel gospodinot ili sto kazal,ti barase nesto jas ti pokazav.....

:facepalm:
Зашто се мешаш кај што не ти е местото? Кога незнаеш каква е ситуацијата зашто воопшто ме цитираш? Прочитај ги мислењата на членот и донеси заклучок зашто така искоментирав. Знаеш не секој прави нешто од инат на форумов.. али ај терај си, незнам и ја зашто се замарам воопшто.
Te citirav poradi druga pricina,ne te citirav ''direktno'' tebe....izvini !!!

No deka e taka,taka e....Ne za dzabe vie belite gledate fudbal 20 godini a drugite 1-2 godini...Zatoa sme ovde da naucime nesto od vas :cool:....
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
14 Еспаљол
15
Билбао
16 Мајорка
17 Севиља
18 Селта
19 Осасуна
20 Депортиво

Од 18-ти до 20-ти сигурен сум дека ќе биде вака за други ве незнам:cool:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ајде сега кога завршија расправиите, зошто Мурињо да не смее да го седне Касиљас на клупа? Има недодирливи во таа екипа?

Требаше тоа уште порано да го направи, само штета што замената му е најверојатно вонбрачно дете на Таиби.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom