Primera División 2012/13

Кој ќе биде шампион во сезоната 2012/2013 во Primera División?


  • Вкупно гласачи
    324
Статус
Затворена за нови мислења.

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.035
Поени од реакции
24.986
Охх кутрото ти.
Не сериозно, не ти го пишав тоа во нервоза или нешто туку искрено те прашувам. Зашто ти место да се радуваш како фан на Атлетико дека имате шанса да бидете со +9 бода пред нас и да си го обезбедите 2рото место, ти се радуваш дека Барса титула земале. Али нема врска јасно ми е, од минатата сезона Ла Лига пратиш..
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
Не треба да има играч кој е "имун" на клупа, секој, може да седне на неа. Слаба форма, дисциплинска.. Ама терање некоја одмазда против Касиљас, пошто тоа останува, е тешка глупост од специјалецов. Не само што е, според мене најдобар голман у светов, човекот е рол модел, мотиватор, легенда и даље. Сеа изјави одлуката била од технички карактер, оу рили.
Пелегрини у својата прва сезона освои мислам 92 бода и ја изгуби титулата, па го шутнаа ради овој. Како ја изгуби Мурињо првата сезона?!
Па и сереше дека Пелегрини е ваков/таков шо е тренер на другоразредна екипа као Малага, он би, после Мадрид у Англија/Италија. Изгледа така и ќе биде?
-16 од Барса до Нова Година, Мурињо па ти си бог кој хода!
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
И сеа Касиљас треба да земе фудбалер на годината или Роналдо?
Срамота е стварно, повеќе од заслужено ќе земе Меси.
Стапови се овие двајцава оваа сезона од септември наваму.
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Не сериозно, не ти го пишав тоа во нервоза или нешто туку искрено те прашувам. Зашто ти место да се радуваш како фан на Атлетико дека имате шанса да бидете со +9 бода пред нас и да си го обезбедите 2рото место, ти се радуваш дека Барса титула земале. Али нема врска јасно ми е, од минатата сезона Ла Лига пратиш..
Баш напишав на Фан клубот дека Санта Круз ни донесе + 7 бода пред Реал, но овие 7 бода не се недостижи како оние 16 на Барселона. Има уште многу до крајот, не сме ни до половина од сезоната.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.715
Не треба да има играч кој е "имун" на клупа, секој, може да седне на неа. Слаба форма, дисциплинска.. Ама терање некоја одмазда против Касиљас, пошто тоа останува, е тешка глупост од специјалецов. Не само што е, според мене најдобар голман у светов, човекот е рол модел, мотиватор, легенда и даље. Сеа изјави одлуката била од технички карактер, оу рили.
Пелегрини у својата прва сезона освои мислам 92 бода и ја изгуби титулата, па го шутнаа ради овој. Како ја изгуби Мурињо првата сезона?!
Па и сереше дека Пелегрини е ваков/таков шо е тренер на другоразредна екипа као Малага, он би, после Мадрид у Англија/Италија. Изгледа така и ќе биде?
-16 од Барса до Нова Година, Мурињо па ти си бог кој хода!
Не ме дупи сеа да ги споредуваш Пелегрини и Мурињо. :)

По мене, сезоната со Пелегрини беше најлошата на Реал после таа кога се сменија тројца тренери.

Мотиваторот и капитенот, Икер Касиљас, освен што имаше лоши перформански како голман оваа година, ги мотивираше и противниците, место неговите соиграчи.

Џентлменство да, но егото на Икер се крена премногу, повеќе од тоа на Мурињо. Е сеа, Икер мораше да изигра паметно и да се смири, оти тимовите на Мурињо функционираат само ако тој е главниот.

Така беше лани, фунцкионираше Реал.

Сега со, воглавно, медиумски притисок, Касиљас „се поремети“ и почна да лиже кај што не треба. Тек минатата недела мислам дека и тој се свести каква грешка направил.

Но сега може е прекасно и за двајцата... :)
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
Не ме дупи сеа да ги споредуваш Пелегрини и Мурињо. :)

По мене, сезоната со Пелегрини беше најлошата на Реал после таа кога се сменија тројца тренери.

Мотиваторот и капитенот, Икер Касиљас, освен што имаше лоши перформански како голман оваа година, ги мотивираше и противниците, место неговите соиграчи.

Џентлменство да, но егото на Икер се крена премногу, повеќе од тоа на Мурињо. Е сеа, Икер мораше да изигра паметно и да се смири, оти тимовите на Мурињо функционираат само ако тој е главниот.

Така беше лани, фунцкионираше Реал.

Сега со, воглавно, медиумски притисок, Касиљас „се поремети“ и почна да лиже кај што не треба. Тек минатата недела мислам дека и тој се свести каква грешка направил.

Но сега може е прекасно и за двајцата... :)
Зашто бе лоша сезоната со Пелегрини?

Касиљас ми е омилен од Мадрид заедно со Раул него го набркаа ако и со Касиљас го напраат ова, не знам..и ја ќе идам на протест ;)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
И сеа Касиљас треба да земе фудбалер на годината или Роналдо?
Срамота е стварно, повеќе од заслужено ќе земе Меси.
Стапови се овие двајцава оваа сезона од септември наваму.
Зошто да не земе Касиљас ? Наведи ми 3 причини .
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Објаснувањето на Guillem Balague за Касиљас:

As Jose is dying, he wants to kill first

После Мурињо иде потоп во клубот. Барем едно 2-3 години. Прашајте ги навивачите на Челзи и Интер.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.357
Поени од реакции
85.255
Објаснувањето на Guillem Balague за Касиљас:

As Jose is dying, he wants to kill first

После Мурињо иде потоп во клубот. Барем едно 2-3 години. Прашајте ги навивачите на Челзи и Интер.
Стварно бе откако си отиде Му освоивме ПЛ и ЛШ,катастрофа сме :(

(шала на страна те сфатив што мислеше :) )
--- надополнето: 22 декември 2012 во 23:45 ---
Билбао во историја нема паднато во Сегунда така?
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
^ Нема. Они заедно со Барса и Реал се единствените 3 клуба кои не играле во сегунда.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Шуќур. Ни на крај памет дека Мајорка во моментов може да го победи Бетис, и тоа дома во Севиља. Почнаа добро ама следеше драстичен пад. Добро се засилија годинава ама џабе. Се надевам дека зимава ќе купат уште некој па ќе се пробијат во горниот дел од табелата. (y)
Незнам колку ги пратиш Мајорка но засилувањата не им се џабе. Да, имаа неколку очајнички натпревари но во последниов период играат одлично, креираат шанси но немаат среќа.
Дос Сантос којзнае колку шанси има креирано само уткана Хемед и останатите промаршуваат премногу. Требаше да земат три бодови на натпреварот со Атлетик Билбао, но немаа среќа. Напаѓаа константно, Билбао ништо не изигра но среќата беше на нивна страна.
Треба Капарош да ги среди за вторава полусезона, мислам на играта и да поработи малце и на дисциплината. Касадесус и Хемед не се поднесуваат на теренот. (пред 2/3 кола се караа кој да шутира пенал :facepalm:).
Имаат добар тим, тим кој може да се бори за горниот дел на табелата, а не гледам причина зошто да не и за место кое води во Лига Европа.

п.с. Побратимине сепак ќе ја завршат 2012 во зоната за испаѓање. :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom