Primera División 2012/13

Кој ќе биде шампион во сезоната 2012/2013 во Primera División?


  • Вкупно гласачи
    324
Статус
Затворена за нови мислења.

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Не можам а да не напишам дека како фудбалски вљубеник сум горд што сум сведок на еден ваков рекорд кој тешко дека додека сум жив ќе биде надминат, секако ако неговиот сопственик не збудали па да го подобри некоја друга сезона:)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.423
Поени од реакции
22.044
Сфаќам и да се дрогираат, и да пушат и да пијат.. Сфаќам и да се курваат. Сфаќам се.
Ама кога ја негираат доминацијата на Меси, е тоа неможам да го сфатам!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Сфаќам и да се дрогираат, и да пушат и да пијат.. Сфаќам и да се курваат. Сфаќам се.
Ама кога ја негираат доминацијата на Меси, е тоа неможам да го сфатам!
И ја сфаќам се, ама такво плачипиздрење и превртување на светот, повикувања кон антички филозофи кога Меси ќе се повреди, со најсвеж пример од минатава среда, е тоа НЕ МОЖАМ да го сфатам.

Што викав(ме) дека ништо не му е и дека е за џабе паниката? Извини ама сега ми иде да се изнасмеам у фаца на сите кои ме(не) правеа улав(и) некни.

п.с. честитки до Меси.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.677
Поени од реакции
70.918
А ви како те?:icon_lol:

Аууууууу искрено очекував хет-трик на Фалкао поради тоа што Депор играше без 2-3 стандардни одбрамбени играчи, ама ова не го очекував, СТРАШНО! :pipi: Среќен сум ко татко син кога ќе му се роди.:icon_mrgr:
Јас ти кжав дека 5,6-0 ќе биде, и добро си реков.
Без Марчена во одбрана сме трагедија, а упте и без Зе Кастро и Ајтами со двајца 19 годишни дефанзивци, друго и неможеше да се очекува :)
Честито победа (y)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Да бидам искрен, Меси ми е далеку од омилен играч но, секоја чест за постигнатото. :cuc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom