Primera División 2012/13

Кој ќе биде шампион во сезоната 2012/2013 во Primera División?


  • Вкупно гласачи
    324
Статус
Затворена за нови мислења.

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
И имаме 22 дерби средби без победа на Атлетико, не знам некое друго градско дерби да има ваков скор, можеби Торино? Диего Коста ме изнасмеа посебно со она демек ќе му ја залепи една на Рамос, шампион беше у прво со сите се проба дури и со судијата.
На Касиљас, коа го даде голот К.Роналдо, мислам у глава му се вртеше Игорче (остај го нека шутира - аиии) :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.225
Поени од реакции
8.093
И имаме 22 дерби средби без победа на Атлетико, не знам некое друго градско дерби да има ваков скор, можеби Торино? Диего Коста ме изнасмеа посебно со она демек ќе му ја залепи една на Рамос, шампион беше у прво со сите се проба дури и со судијата.
На Касиљас, коа го даде голот К.Роналдо, мислам у глава му се вртеше Игорче (остај го нека шутира - аиии) :)
Ни торинското дерби не е до толку предвидливо како Мадридското. Последната победа на Торино датира од 1994 ама од тогаш се одиграле само 13 меча во кои Јувентус има 9 победи и четири пати одиграле нерешено. Ако не се лажам во овие 22 меча помеѓу Реал и Атлетико имало само 1 или 2 нерешени.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ехх браво братче, се најде некој паметен. Се се враќа, мило за драго. :P

Вака сеа, многумина неможам да ги убедам. Велите дека Фалкао не направил ништо Атлетико неможи да му парира на Реал. Па добро бе луѓе, сте виделе каков тим има Реал а каков Атлетико. Атлетико е просечен тим, а Реал има ѕвезди за кој се плаќа по 50-60 милиони. А што е нај интересно оваа година се во ист ранк. Тоа е тоа, таа е реалноста, тоа е Бернабеу, таму шо се вели едвај Барса вади поволен резултат а па не ние. Најважно од сето ова е што ќе бидеме на врвот оваа година и ќе се пласираме во ЛШ.

Фалкао не направил ништо? е па нема Атлетико среден ред кој вреди над 200 милиони. Бидете и вие малце реални, пратете ситуација...
Се се враќа викаш а? :D Ја па не видов дека врати на некого, проба со ниско-интелигентни провокации, али најважно е што го изеде 2-0. Па уште со мастика го гаѓа Рамос, ебате ретардот...
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
315
Поени од реакции
910
da bideme realni sezonava igracive na real zabusavaat znaci ne e do murinjo! (i azdisaa so kolite) baska imavme problemi so povredi i nemame sreca barselona ima sreca i nema tolku povredi i sekoj znae deka sudiite im popustaat. e sega mnogu letnaa u oblaci nekoi igraci zosto barselona lani bea slabi ama ja rekov uboo ako moze nekoj da go najde mislenjeto sto go napisav deka me zagrizuva sto drugata sezona nema da im bide pep trener. se znaese koj drug trener da dojde avtomaatski ce bidat pojaki barselona sezonava. pep gvardiola samo im ja kocese rabotata, posto vo barselona trenerot nisto ne prai posebno drugi gi vlecat koncite. I ja da bev ako ne mi se svigjaat takvite taktiki so dosadno igranje samo sto mene ni za milion evra ne bi prifatil za barselona. i nemam iskustvo na teren jja imam taktiki u dzep i mozok ama teoretski plus treba sega sobiram pari za licenca od fifa za trener pa ce cekam malce da ostaram da ne mi obeli uste od sega kosata zosto mnogu stresna e trenerskata rabota ne e samo taktiki tuka treba i da maftas so racete da im kazuvas ejj olla Ozil shut da bolj, Ronaldo sprint, ramos presing ne e samo takiki. I 4-4-2 ne e na primer takika tie se FORMACII a taktika ima pojce vo toa koj sto kako + treba da ti tekna koj igrac da smenis sto kako i da znaes mnogu taktiki treba. pa zdravje boze ce pocnam od nekoj nizok klub i koj ce go oteram u liga sampioni site ce vikate :cuc: a normalo son mi eden den da bidam trener na REAL MADRID (y)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.550
Поени од реакции
14.312
pa zdravje boze ce pocnam od nekoj nizok klub i koj ce go oteram u liga sampioni site ce vikate :cuc: a normalo son mi eden den da bidam trener na REAL MADRID (y)
Само напред друже, цела кајгана е со тебе. И каталонциве ќе почнат да навиваат за Реал ако една ден ти бидеш тренер на Реал. (y)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
da bideme realni sezonava igracive na real zabusavaat znaci ne e do murinjo! (i azdisaa so kolite) baska imavme problemi so povredi i nemame sreca barselona ima sreca i nema tolku povredi i sekoj znae deka sudiite im popustaat. e sega mnogu letnaa u oblaci nekoi igraci zosto barselona lani bea slabi ama ja rekov uboo ako moze nekoj da go najde mislenjeto sto go napisav deka me zagrizuva sto drugata sezona nema da im bide pep trener. se znaese koj drug trener da dojde avtomaatski ce bidat pojaki barselona sezonava. pep gvardiola samo im ja kocese rabotata, posto vo barselona trenerot nisto ne prai posebno drugi gi vlecat koncite. I ja da bev ako ne mi se svigjaat takvite taktiki so dosadno igranje samo sto mene ni za milion evra ne bi prifatil za barselona. i nemam iskustvo na teren jja imam taktiki u dzep i mozok ama teoretski plus treba sega sobiram pari za licenca od fifa za trener pa ce cekam malce da ostaram da ne mi obeli uste od sega kosata zosto mnogu stresna e trenerskata rabota ne e samo taktiki tuka treba i da maftas so racete da im kazuvas ejj olla Ozil shut da bolj, Ronaldo sprint, ramos presing ne e samo takiki. I 4-4-2 ne e na primer takika tie se FORMACII a taktika ima pojce vo toa koj sto kako + treba da ti tekna koj igrac da smenis sto kako i da znaes mnogu taktiki treba. pa zdravje boze ce pocnam od nekoj nizok klub i koj ce go oteram u liga sampioni site ce vikate :cuc: a normalo son mi eden den da bidam trener na REAL MADRID (y)
Почни одма со FM 2013 :)
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Аздисаа со колите :pos::pos::pos:Кај ти текнува само да си ибеш векот


Еден совет од мене,ако сакаш да бидеш интересен лик и во иднина,пишувај помалце глупости.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Али дефинитивно најјако му беше тоа со сликите од Меси и Роналдо на paint.. :D:D:D
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.282
extreme1 Батали тоа лиценца не губи време со тоа глупости се. Ти и така повеќе знаеш него ли тие кај што ќе треба да полагаш. Само менаџер играј и после во CV ќе ставиш кои клубови си ги водел. Еве на пример како дечково што направил (кликни)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom