Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.572
Поени од реакции
82.310
Арсенал пред Челзи во моментов.

Дали тоа Вилијан направи паметен трансфер со тоа што напушти брод што тоне....за уште еден брод што тоне ама малце поспоро
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.760
Поени од реакции
29.461
Вториот гол на сити ... :) ))))
Oбична акција, силва у можна офсајд ситуација, линискава судијка крева после 5 минути, главниот ја игнорира, играчиве на вба ја гледаат прекинуваат да се замараат по што кансело даде убав гол, али небранет од никого.

Ова е лошо со варов, што играчиве махинално застануваат ако видат дека линискиот кренал, а уствари главниот е тој што треба да прекине игра така да небитно е тоа со знаменцето што не беше случај пред вар. И лани мислам имаше некој ваков гол, голманот стоеше не ни бранеше у контра 1 на 1, на крај испадна онсајд ситуација и голот нормално беше признаен иако линискиот дремеше со кренато знаменце.

Иначе сити ... страшни, пак ќе кажам, премногу се фокусираа луѓе на ливерпул и јунајтед а овие у позадина мелат ли мелат и у моментов играат најшампионски.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.696
Поени од реакции
45.462
Вториот гол на сити ... :) ))))
Oбична акција, силва у можна офсајд ситуација, линискава судијка крева после 5 минути, главниот ја игнорира, играчиве на вба ја гледаат прекинуваат да се замараат по што кансело даде убав гол, али небранет од никого.

Ова е лошо со варов, што играчиве махинално застануваат ако видат дека линискиот кренал, а уствари главниот е тој што треба да прекине игра така да небитно е тоа со знаменцето што не беше случај пред вар. И лани мислам имаше некој ваков гол, голманот стоеше не ни бранеше у контра 1 на 1, на крај испадна онсајд ситуација и голот нормално беше признаен иако линискиот дремеше со кренато знаменце.

Иначе сити ... страшни, пак ќе кажам, премногу се фокусираа луѓе на ливерпул и јунајтед а овие у позадина мелат ли мелат и у моментов играат најшампионски.
1.36 e коефициентот дека ке бидат шампиони сезонава. Манчестер 7. Апсолутни фаворити се според кладилниците.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.225
Поени од реакции
2.018
Koj ja пофали судијкава пред некој ден?

Судијкава е најмалце крива во ситуацијава, овоа варов многу работи подобри, и многу работи заеба.
И не ми се верува после 100 години, има луѓе што не знаат зошто терениве имаат вертикални линии, со светли/темни полиња. На слободен тек и јас помислив дека е офсајд, ама на првата забавена/замрзната снимка одма се гледа дека нема офсајд.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
503
Поени од реакции
664
Судијкава е најмалце крива во ситуацијава, овоа варов многу работи подобри, и многу работи заеба.
И не ми се верува после 100 години, има луѓе што не знаат зошто терениве имаат вертикални линии, со светли/темни полиња. На слободен тек и јас помислив дека е офсајд, ама на првата забавена/замрзната снимка одма се гледа дека нема офсајд.
60968143-football-field-or-soccer-field-pattern-and-texture-abstract-soccer-field-or-football-...jpg 116518776-football-field-or-soccer-field-for-background-green-lawn-court-for-create-sport-game-.jpg 15654398-0-image-a-80_1562287895822.jpg article-2617782-1D7F5DC200000578-431_634x430.jpg article-2610484-039AD7920000044D-494_634x458.jpg ID-10022284.jpg
Не сфаќај за озбилно, да се нашалиме
 
Последно уредено:

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.225
Поени од реакции
2.018

Kajgana Shop

На врв Bottom