Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.740
Поени од реакции
1.202
Znaci od tekmava so sledi protiv Tot do kraj na sezona treba da tepame se zivo za da osvoime titula (y)
Predizvikot e prifaten. :sneaky:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
2.999
Не знам зошто, ама мислам дека Тухел ќе биди кобен за Маунт во Челзи. Некако не ми се верва дека ќе ја има довербата, а воедно и да има прилика да се развива како играч, шо ја имаше кај Лампард.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.774
Поени од реакции
5.749
Траоре се мачкал по рацене со нешто за да неможат да го држат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
18.727
Поени од реакции
39.162
Ако ништо друго од оваа блесава сезона, од неутрален аспект е супер да се гледа овој комплетен тим на Вила. Супер играат, имаат баш добро уклопена стартна 11ка, и топ освежување се, даваат некој плус шмек на лигава.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.416
Поени од реакции
11.262
Не знам зошто, ама мислам дека Тухел ќе биди кобен за Маунт во Челзи. Некако не ми се верва дека ќе ја има довербата, а воедно и да има прилика да се развива како играч, шо ја имаше кај Лампард.
Нема да е кобен. Но добро ќе биде да ја нема довербата како што ја имаше кај Лампард. Добро за Челзи.

Маунт ќе игра и заслужува да игра во прв тим. Ама Маунт кај Лампард беше главен играч и врз него беше конципирана цела игра. Што донекаде претставуваше погрешен потег.
Сите акции мораа да одат преку него (недоволно е креативен и искусен за тоа на плеќи да го носи), а меѓудругото тоа беше и пречка за флуидноста на играта. Маунт не тргнува веднаш нанапред, секоја топка во средина мора да ја исцарини и секоја топка мораше да помине низ негова нога.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.559
Поени од реакции
45.005
Ебати критериумот на истиот судија. Де Геа турнат при голот на Шефилд, голот признат. Иста ситуација на друга страна, поништен гол.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.936
Поени од реакции
194.258
Ебати критериумот на истиот судија. Де Геа турнат при голот на Шефилд, голот признат. Иста ситуација на друга страна, поништен гол.
Налет ова, ништо денес не функционира кај нас. Човек не погодија во шеснаесетник.
Ќе мора Кавани да влезе наместо Марсијал инаку свршивме работа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.559
Поени од реакции
45.005
Не е ова, ниту пак барам оправдување, со она што го "игравме" прво полувреме, и добро е што е 0-1.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom