Premier League - Season 2020/2021

Кој ќе биде шампион во сезоната 2020/2021?


  • Вкупно гласачи
    166
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 април 2012
Мислења
26.709
Поени од реакции
45.506
Баји на клупа за Линделоф. Зошто?
Зихерашки состав на Солскјер (класика), ми мириса на победа на Ливерпул.
Ваљда е фитнес во прашање. Баји нема играно 6-7 утакмици по ред скоро 2-3 години. Баш штета.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
5.641
Поени од реакции
5.999
Баји на клупа за Линделоф. Зошто?
Зихерашки состав на Солскјер (класика), ми мириса на победа на Ливерпул.
Единствена логика за изборот на Линделоф е дека очекуваат страшен пресинг и притисок, Линделоф мисли колку толку со главата и е постабилен под притисок, Баји знае да прави луди и непредвидени потези. Плус подобар е Линделоф во пас игра и изнесување топка. Малце тапа избор е Линделоф за воздушните дуели зошто Ливерпул се број еден сезонава по центаршутеви.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.523
Поени од реакции
3.017
Ми се чини дека денес ако не искористи Јунајтед против ваква одбрана на Ливерпул, кај шо штопери ќе глумат Хендерсон и Фабињо, нема кога.

Доста офанзивно се одлучи Клоп, мада мислам дека Хендо е во одбраната наместо младиот Рис Вилијамс само заради искуство, а и Вилијамс е доста „тромав“, тешко би можел да се носи со брзите напаѓачи на Јунајтед. Единствена енигма ми е Шаќири на средина, доби предност пред Милнер/Окс/Џонс. На прв поглед, доста офанзивно. Вајналдум ќе треба доста да покрива во одбрана.

Ми мириса на некое нерешено.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.523
Поени од реакции
3.017
Единствена логика за изборот на Линделоф е дека очекуваат страшен пресинг и притисок, Линделоф мисли колку толку со главата и е постабилен под притисок, Баји знае да прави луди и непредвидени потези. Плус подобар е Линделоф во пас игра и изнесување топка. Малце тапа избор е Линделоф за воздушните дуели зошто Ливерпул се број еден сезонава по центаршутеви.
Џабе ќе се центаршутеви денес на Ливерпул, кога нема ниту еден играч за скок игра.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
5.641
Поени од реакции
5.999
Џабе ќе се центаршутеви денес на Ливерпул, кога нема ниту еден играч за скок игра.
Ми се чини дека Фирмињо има добар off ball movement а ние се браниме зонски, очекувам да начека некоја топка што Мегваер и Линделоф погрешно ќе ја проценат или некоја топка во меѓу простор.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.606
Поени од реакции
82.365
Ливерпул тепа, реми е добар резултат за Јунајтед, претпоставувам тоа ќе бркаат, а не верувам дека би издржале до крај.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.606
Поени од реакции
82.365
Дај да им се јавиме на СК за следното дерби меѓу екипиве да интервјуираат некои од форумов :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.348
Поени од реакции
9.840
Член од
28 март 2015
Мислења
4.787
Поени од реакции
9.816
Што формација ќе биде ова на Оле? Според составов очекувам да немаат крила, Марсиал и Раш напаѓачи, позади нив Бруно и Погба, а како дмф Мектоминеј и Фред.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.001
Поени од реакции
3.360
Браво, еве ви едно колаче
Пресмешен исфорсиран третоодделенски хумор во обид :(

ПС: Очекувам блага победа на Јунтајтед со оглед на тоа дека Ливерпул се без штопери...
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
5.641
Поени од реакции
5.999
Што формација ќе биде ова на Оле? Според составов очекувам да немаат крила, Марсиал и Раш напаѓачи, позади нив Бруно и Погба, а како дмф Мектоминеј и Фред.
4-4-2, дијамант верзија, погба лево, Фред десно, Скот дмф, Бруно пред нив. Отприлика вакво нешто.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.348
Поени од реакции
9.840
Пресмешен исфорсиран третоодделенски хумор во обид :(

ПС: Очекувам блага победа на Јунтајтед со оглед на тоа дека Ливерпул се без штопери...
Нема ти шо да очекуваш тука, ти можиш да очекуваш вечер да ви ја дупни главата Атлетик :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom