Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Колку е само "underrated" Мартинез тоа е чудо. Ако гледаме пост корона човекот е еден од подобрите голмани во пл. Дефинитивно заслужува повеќе минути следна сезона...
Па не би рекол дека е underrated, не хо знаете од предходно какви киксови има праено, особено на утакмицата од катлинг куп со Рединг пред многу години, не за џабе дури сега на 27 години прв пат врза 10тина утакмици во низа

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Па не би рекол дека е underrated, не хо знаете од предходно какви киксови има праено, особено на утакмицата од катлинг куп со Рединг пред многу години, не за џабе дури сега на 27 години прв пат врза 10тина утакмици во низа

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Збориме за сега, од повредата на Лено. Некако човеков доста сигурност ми внесува во тимот, ме изненади мене барем колку сигурно делува на гол. Ајде, можеби стварно созреал на 27 години, ако продолжи вака Лено ќе си има озбилна конкуренција :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Збориме за сега, од повредата на Лено. Некако човеков доста сигурност ми внесува во тимот, ме изненади мене барем колку сигурно делува на гол. Ајде, можеби стварно созреал на 27 години, ако продолжи вака Лено ќе си има озбилна конкуренција :D
Сите се изненадени од перформансиве што ги имаше, реално Лено не треба одма да се врати на гол после повредата камо нека продолжи вака Мартинез.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Ah da igrashe Piter Crouchy vo Liverpool sezonava, kojznae kolku golovi so glava kje imashe po asistencii od Robo i Trent.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ah da igrashe Piter Crouchy vo Liverpool sezonava, kojznae kolku golovi so glava kje imashe po asistencii od Robo i Trent.
Генијална мисла. Потполно би се вклопил Крауч глауч во фудбалската филозофија на Клоп со брз проток на топката и висок пресинг. Да имаше на кајгана антологија на генијални мисли, веројатно веднаш би го ставил таму овој твој пост. Од друга страна има најглуп пост на месецот, ама ме мрзи.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
После ова, Борнмут не вервам дека брзо ќе се накрени, тешко и дека ќе го задржат костурот од играчи за наредна сезона.

Хау беше дел од клубот 25 години, ќе биди тешко за клубот, ама и за него. Не знам, моментално не знам дали постои клуб во ПЛ кај шо би можел да оди, евентуално можда Кристал Палас ако се решат да го сменат стариот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Да го напраела акаунтот во периодот 2007-2011 дури беше Торес во Ливерпул, никот на @cholismo ќе и бил stefi-love-lfc



Прегледај го приврзокот 261245
Зато ушите ми жежеле :)
Не туку лафи, дај ми адреса да ти пуштам кладбата :D
Автоматски споено мислење:

ПС Не би навивала за Ливерпул и татко ми да имал играно таму :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom