Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.977
Поени од реакции
184.438
Само да не заврши во Вила, тоа дувло од канцероген мајндсет не го оправа ни Клоп. Штета што не испаднаа клетите.
Ама таму ќе има буџет :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.977
Поени од реакции
184.438

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.977
Поени од реакции
184.438
Дечки некој да каже збор два за Бен Годфри од Норич, глеам нашиве биле заинтересирани за него баеѓи
Имаш во фан клуб кај вас :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.977
Поени од реакции
184.438
Да, видов одкако пишав овде. :pipi:
Во секој случај Милан не може да изгуби, ако ништо друго ќе го тупнете на премиерлигаш назад за истите пари :D

Аронс, Кантвел и Годфри се ризик што вреди да се проба.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.672
Поени од реакции
14.797
Во секој случај Милан не може да изгуби, ако ништо друго ќе го тупнете на премиерлигаш назад за истите пари :D

Аронс, Кантвел и Годфри се ризик што вреди да се проба.

Па колку што разбрав, со истечен договор е, значи не би коштал ништо. Или погрешно сум прочитал
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.977
Поени од реакции
184.438
Па колку што разбрав, со истечен договор е, значи не би коштал ништо. Или погрешно сум прочитал
Норвич е испаднат што оди во прилог на Милан ама мислам дека Годфри е сѐ уште под договор.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.452
Поени од реакции
8.051
Кој мислите дека ќе заигра во ПЛ од септември, Фулам или Брентфорд?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.977
Поени од реакции
184.438
Кој мислите дека ќе заигра во ПЛ од септември, Фулам или Брентфорд?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Ако влезе Брентфорд овој Бенрахма ќе биде уште еден проблем за мислење наредна година.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.452
Поени од реакции
8.051
Ако влезе Брентфорд овој Бенрахма ќе биде уште еден проблем за мислење наредна година.
Многу опасно дете ама и другиве двајца напред, 60 и нешто гола имаат даено тие тројца

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.977
Поени од реакции
184.438
Ако Брентфорд влезат во ПЛ, дури и да испаднат веднаш следната сезона, според Deloitte ќе имаат проектирана заработка од 160 милиони фунти :popce:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.873
Поени од реакции
43.892
Ако влезе Брентфорд овој Бенрахма ќе биде уште еден проблем за мислење наредна година.
Против Свонси го гледав и изгази! Какви топки дистрибуираше напред...
Деновиве се шпекулира демек има интерес за него од прволигашиве. Така да и да не се пласира Брентфорд, многу веројатно следна сезона ќе го гледаме во ПЛ
Автоматски споено мислење:

Кој мислите дека ќе заигра во ПЛ од септември, Фулам или Брентфорд?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Фулам. Ќе потроши бркото пак стотици милиони, ќе го врати Ширле од пензија, а Ширле ќе ги врати во Чемпионшип. Веќе видено...
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom