Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.378
Поени од реакции
5.840
Иронијата да е поголема црнците се најголемите расисти. Како кај нас браќата што имаат некоја цел да покажат сила и инает на каурите, така и овие у све живо се поддржуваат меѓусебно. Знам у МЗТ пред десетина години црнците што доаѓаа гз и гаки беа сите, се им ебам, ете пример дури и емотиконите што се користат на социјалните мрежи ги форсаат да биде со црни раце, демек црн аплауз, црн бицепс итн итн, буквално и се живо сакаат да ја истакнат "моќта" на црната раса. А реалноста е дека ги имаат истите права ко и белците и ништо не им е ускратено, али битно мора да мерат курови за се нешто. Ако осудат црнец што заклал некој човек тогаш тоа е расизам, ако не остаиш бакшиш на црнец келнер тогаш го мразиш пошо е црнец, ако дадеш црвен картон у фудбал на црнец тогаш си расист итн... Ах, златен Хитлер...


По основ црнци, батали Итлер, дајте друго дете :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.504
Поени од реакции
62.320
Лампард почна од втора лига каде што се докажа, па потоа дојде у Челси, а стиви џи отиде у Шкотска да прави тренерска кариера.

'I'll give a perfect example. There's Steven Gerrard, Frank Lampard, you have Sol Campbell and you have Ashley Cole.
'All had great careers, all played for England. At the same time, they've all respectfully done their coaching badges to coach at the highest level and the two that haven't been given the right opportunities are the two black former players.'

 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
На само една рунда тестирања до сега успеаа да немаат позитивни. Изгледа не се пазат баш. Ко што знам во сите лиги протоколот е само позитивниот да се изолира, и да се молат дека не заразил никој друг. Ама ако почнат да си пренесуваат...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
На само една рунда тестирања до сега успеаа да немаат позитивни. Изгледа не се пазат баш. Ко што знам во сите лиги протоколот е само позитивниот да се изолира, и да се молат дека не заразил никој друг. Ама ако почнат да си пренесуваат...
Дноев, дај бе не кур замарај. Во 5 месеци, 4 пати имам го имам отворено форумов и само налетувам на твои постови каде што буквално молиш лигата да не се доигра.
На 8.000 тестирања имаат 15 позитивни, сите асимптоматски. Колку треба да имаат, 0?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Дноев, дај бе не кур замарај. Во 5 месеци, 4 пати имам го имам отворено форумов и само налетувам на твои постови каде што буквално молиш лигата да не се доигра.
На 8.000 тестирања имаат 15 позитивни, сите асимптоматски. Колку треба да имаат, 0?
Воопшто не молам да не се доигра, баш напротив. Бројам минути дур да почне, само малце ме загрижува ова со позитивните.
Од кога се вратија на тренинзи треба дополнително да се пазат и чуваат. Секоја недела се прават по 1000 и нешто тестови на истите луѓе. Првите два пати нормално дека ќе има позитивни, ама после очекував со поголемо пазење дека ќе си бидат константно на 0, па понекогаш може да се најде еден.
Еве од Норич овој не само со неговите, бил во контакт и со играчите на Тотенхем. Што ако заразил некој?
Се молам да не почнат да шират меѓу себе, па да дојдат во ситуација да мора повторно да се прекинува лигата, а не обратно.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Абе ТАА треба на Кафу комплименти да му дава
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom