Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.460
Штом се потврди дека фудбалерите се здрави, ќе можат да продолжат да играат без публика. Не зависат од тоа како ќе се одвива ситуацијата надвор. Како бели мечки ќе ги чуваат после ова, од тренинг дома, од дома на утакмица и пак назад. Никаков контакт нема да имаат со надворешна срединс претпоставувам, сигурно се ова надлежните го имаа земено во обзир и ќе се подготвени да го спроведат.
Ни сам не бев свесен колку всушност луѓе има околу фудбалерите. Физио, медицински лица, работници околу стадионот, ТВ лица, камермани, набавка на вода, сокови, храна. За да се одржи еден меч, не се потребни само 22 играча, едно 300-400 луѓе се вклучени во организиција најмалку. Кај ке тестираш толкав број?
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ни сам не бев свесен колку всушност луѓе има околу фудбалерите. Физио, медицински лица, работници околу стадионот, ТВ лица, камермани, набавка на вода, сокови, храна. За да се одржи еден меч, не се потребни само 22 играча, едно 300-400 луѓе се вклучени во организиција најмалку. Кај ке тестираш толкав број?
Ќе средат надлежните, нема ние што многу да им смислуваме, за нас е битно да има фудбал на ТВ. Кога ќе одиш во сендвичара да купиш тост, којзнае што има во него и дали се е хигиенски и здраво, ама сепак го купуваш. Ако бараат такви ситници никогаш нема да продолжи фудбалот, не се замарајте многу со такви работи, ризик секогаш постои.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Абе човек, логикиве ти вриштат :D играчите е битно да се здрави, тоа е прв услов за да се одигра лигата.

Иначе споредуваш работи што не се споредуваат, едно е кога ќе се појави вирус па додека сфатат што е, како се шири, кои се симптоми, нормално е да треба повеќе време, затоа што веќе беа заболени голем број на луѓе во Кина. Се е земено во предвид, пикот во Европа вирусот ќе го достигне до крај на месецов, потоа ќе почне да се намалува, а штом почне да се намалува и медиумите ќе намалат со секојдневното убивање на човековата психа и ќе почне да се намалува хистеријата. Во Англија бројот на заболени е минијатурен, 0,00...% ако нема некое нагло зголемување логично е да ородолжат во мај.
А бе знам дека не се споредуваат, си правам само рандом теории да помине времето :D
А и не е дека не сум далеку од реалноста :D

Викаш мали се шансите да се зголемат, ама не верувам јас, баш мислам ќе се зголемат, допрва почнува јакото таму
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Колку и да сме желни во овие моменти да почнат натпреварите мислам дека не е тоа можно да се случи во скоро време.
Ама кај шо буши парата ни бургија ни корона буши, се е можно.
Е сега во најдобро сценарио натпреварите мислам дека крајот на мај, почетокот на Јуни ќе се изиграат.

Ама со оглед на ситуацијата кој знае како ќе се одвива.
А баш во оваа агонија како ќе ни легни фудбал, било кој меч, да ни се тргни мислата малку
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Краток осврт?

Јас пак ќе напоменам да го гледате документарецот за Сандерленд на Netflix, ако ништо друго барем на пола ќе им стане појасно дека трансферите во зимски преоден рок се прекомплицирани.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.671
Пошто темава е горе-долу најактивна сакам да прашам дали има некаде review за Светски и Европски првенства?


На странава имате класик утакмици, ама не ми се гледаат цели утакмици, поинтересно е прегледи од певенства мислам. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom