Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    266
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.922
Поени од реакции
7.273
Леле, она детено на Арсенал, кариера му заврши на Лазаро.
Нема потпишано нов договор уште, се натегаат изгледа затоа што не сака да игра лев бек, а не си ја знае силата

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.545
Поени од реакции
1.029
Еве го Пепе кој рече дека никаде го нема?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.118
Поени од реакции
74.249
Мене не ми текнува на утакмица на која што Окс играл во средина на терен а он разочарал, најсериозно. Такви има кога игра на место на Мо или на место на Мане али не му е тоа позиција, не се снаоѓа добро и тоа е тоа али и такви се малку, не е секоја утакмица брукастичен.

За парите и придонесот си е супер. Сквад играч, гори секогаш кога ќе влезе на терен. Да не би бил Енглез би бил помалку платен ама мислам дека муабетот за тоа зошто Енглезите се поскапо платени е веќе досаден.
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
17.416
Поени од реакции
35.129
Пре би рекол „ама Покетино беше топ шо ги закова на 14то место, педери се шо го бркаат“.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.794
Поени од реакции
34.886
Многу ме интересира колку поени освоил Жозе since his first match in charge. Сигурно бројката е просечна.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.587
Поени од реакции
73.041
Многу ме интересира колку поени освоил Жозе since his first match in charge. Сигурно бројката е просечна.
Како може да е просечна бројката ако е второ место???

Просечна би била бројката ако е на десетото место, не ти ја сфаќам логикава..

Пред Мурињо беа на 14 место и имаа 14 поени (3W 5D 4L и гол разлика 18-17)

Со Мурињо имаат:

26 освоени поени - 8W 2D 4L и гол разлика 25-17
 
На врв Bottom