Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    266
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.435
Поени од реакции
30.524
Окс не е 10% од тоа што се очекуваше од него, затоа никогаш нема да биде далеку од флоп

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Ако вие фановите на Арсенал сте очекувале да е следниот Меси тогаш тоа е ваш проблем, за нас останатиот дел реални и неутрални фанови трансферот на Окс у Пул е далеку од флоп.

А знам дека секогаш имате нереални очекувања вие, вас и Вилшер ви беше подобар од Иниеста и Чави.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
891
Поени од реакции
1.274
Пошто сите викаат оти Џака е играчиште, феноменална компарација

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Сумата за која беа купени беше скоро идентична ако не и скроз идентична. Не знам какви биле очекувањата на фанови на Арсенал за него, или на оние од Ливерпул за Чемберлен ама не верувам дека и за двајцата очекувале да бидат гејм чејнџери. Окс имаше 45421 повреди и секогаш се враќал во форма. На праг е да освои титула во Март во ПЛ. Во Март :)

Копитото Џака уште го имаа ставено капитен, тотално нема никој зад волан во ФК Арсенал :) Штета за таков клуб и начин на игра кој го имаа.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
667
Поени од реакции
278
Nema flopovi vo Pool momentalno, funkcioniraat kako semejstvo i sekoj igrac na svoj nacin doprinesuva vo uspesite i dobrite igri na timot. Mozda Keita do negde radi parite sto e platen, ama ne bi rekol deka e flop nego epten se povreduva pa ne moze covek da proceni i da formira nekoe mislenje.
Civ problem e toa sto Keita dve sezoni celo vreme e povreden? Ne da e flop, flopiste e Keita. Povredite se del od fudbalot. Nema nisto strasno da se priznae deka e flop i da ne se povredese fabinjo periodov i mane nikogas nemase da dobie minutaza.
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
17.423
Поени од реакции
35.150

Ама не ги банираа од лигата хехе :X3:

Де брујне со 29 години следна сезона и те како ќе фати штрафта. Тимов комплетно ќе се распадне, ќе им треба неколку сезони да се соземат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.976
Поени од реакции
67.688
Civ problem e toa sto Keita dve sezoni celo vreme e povreden? Ne da e flop, flopiste e Keita. Povredite se del od fudbalot. Nema nisto strasno da se priznae deka e flop i da ne se povredese fabinjo periodov i mane nikogas nemase da dobie minutaza.
Super povrzanost za Keita so Mane. Idi glej sah i ne umaraj.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.922
Поени од реакции
7.273
Ако вие фановите на Арсенал сте очекувале да е следниот Меси тогаш тоа е ваш проблем, за нас останатиот дел реални и неутрални фанови трансферот на Окс у Пул е далеку од флоп.

А знам дека секогаш имате нереални очекувања вие, вас и Вилшер ви беше подобар од Иниеста и Чави.
Никој никогаш:

Клипче кајгана 2020:
-Чембрлејн поголем талент од Меси, Вилшир од Иниеста


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.922
Поени од реакции
7.273
Сумата за која беа купени беше скоро идентична ако не и скроз идентична. Не знам какви биле очекувањата на фанови на Арсенал за него, или на оние од Ливерпул за Чемберлен ама не верувам дека и за двајцата очекувале да бидат гејм чејнџери. Окс имаше 45421 повреди и секогаш се враќал во форма. На праг е да освои титула во Март во ПЛ. Во Март :)

Копитото Џака уште го имаа ставено капитен, тотално нема никој зад волан во ФК Арсенал :) Штета за таков клуб и начин на игра кој го имаа.
Tell me more of the same pls

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.381
Поени од реакции
38.057
Жозе и без Кејн ке ги врати Тотенхем во ЛШ ако продолжи вака. Oвој Сен Максиман се повеќе и повеќе ми се допаѓа како играч.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
4.718
Поени од реакции
6.690
Ништо не беше Чембрлејн во Арсенал, никаков фактор не е во Ливерпул. Никој немал големи очекувања од него, освен можда во Англија, ама таму секој нивен играч го сметаат за Марадона. Не знам од кај дојде дискусијава за вака небитен, резерва играч.
 
Член од
15 февруари 2020
Мислења
103
Поени од реакции
139
Сумата за која беа купени беше скоро идентична ако не и скроз идентична. Не знам какви биле очекувањата на фанови на Арсенал за него, или на оние од Ливерпул за Чемберлен ама не верувам дека и за двајцата очекувале да бидат гејм чејнџери. Окс имаше 45421 повреди и секогаш се враќал во форма. На праг е да освои титула во Март во ПЛ. Во Март :)

Копитото Џака уште го имаа ставено капитен, тотално нема никој зад волан во ФК Арсенал :) Штета за таков клуб и начин на игра кој го имаа.
Aко баш бараш флоп во Арсенал, тогаш Пепе е прв кандидат. Платен 80 милиони, пола сезона е резерва, другата половина е невидлив на теренот. Вистина е малку рано да се каже, но ако има уште една ваква сезона ќе биде школски пример за флоп.
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
17.423
Поени од реакции
35.150
Жозе и без Кејн ке ги врати Тотенхем во ЛШ ако продолжи вака. Oвој Сен Максиман се повеќе и повеќе ми се допаѓа како играч.
Да имаше еден асален шпиц Њукасл, Сент Максиман лабаво десетина асистенции ќе броеше. Не треба ни којзнае каков шпиц да имаат, само да не е овој полошиов Енди Керол.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
566
Поени од реакции
718
Жозе и без Кејн ке ги врати Тотенхем во ЛШ ако продолжи вака. Oвој Сен Максиман се повеќе и повеќе ми се допаѓа како играч.
Јас Ница ја гледав ради телето Балотели, кога го видов овој си викам или е на дроги или нема менаџер! Може да се земе за тестирање на десни бекови :D , кој издржи повеќе од 10 мин вртење, купувај го;)
Автоматски споено мислење:

Ништо не беше Чембрлејн во Арсенал, никаков фактор не е во Ливерпул. Никој немал големи очекувања од него, освен можда во Англија, ама таму секој нивен играч го сметаат за Марадона. Не знам од кај дојде дискусијава за вака небитен, резерва играч.
Во Арсенал врза неколку утакмици, на крило! Растур направи, ама мислам дека ептен беше млад тогаш, Венгер често и не го играше цела утакмица. После се повреди, баш кога требаше да даде највеќе, па му влезе вода во уши и од голем потенцијал, се стори играч за ротација! Ако се гледа целокупната негова кариера, посебно Арсенал периодот, флоп е! Само периодот во Ливерпул, не може да се оцени како флоп, оти никој не очекуваше да биде гејмчејнџер!
 
Последно уредено:
На врв Bottom