Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    266
Член од
28 ноември 2009
Мислења
3.678
Поени од реакции
4.779
Истите изговори 10години, уште кога Арсенал го зема важеше за млад перспективен играч кој се очекуваше да прерасне во играчиште, како секој англиски играч што го хајпат до небо, дечкото во август полни 27години, никогаш немал страшна брејк аут сезона, ама океј ајде ќе почекаме уште некоја сезона за играчиштево да го покаже страшниот талент.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
2.522
Поени од реакции
6.168
Пеналов за Тотенхем... :place:

Ова Астон Вила е говно од екипа, насобран гној од полу-играчи, со исклучок на Грилиш. Воопшто нема да ми пречи ако испаднат, а и баш ќе им прилега Чемпионшип фудбал следна сезона со Дринквотер, Даглас Луиз, Енгелс, Маркс, пичкематерине.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.451
Поени од реакции
26.409
негова природна позиција
Тоа е негова природна позиција, но типот си има умислено у главата дека е некаков везњак, една од причините што премина во Ливерпул е што наводно му било обеќано дека ќе игра во средината на теренот, не по крило како што го играше Венгер, односно wingback кога ги прикажа најдобрите игри во Арсенал.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
891
Поени од реакции
1.274
Истите изговори 10години, уште кога Арсенал го зема важеше за млад перспективен играч кој се очекуваше да прерасне во играчиште, како секој англиски играч што го хајпат до небо, дечкото во август полни 27години, никогаш немал страшна брејк аут сезона, ама океј ајде ќе почекаме уште некоја сезона за играчиштево да го покаже страшниот талент.
Precenet ahahah
Za nekolku nedeli ke bide aktuelen angliski, evropski i svetski sampion na 27 godini.
Kakov luzer ne?
Toa deka englez, inace da bese Albanec od Svicarska od 35M ili krilo od Obala slonovace od 73M kade ke mu bese krajot, ke osvoese galakticka titula... :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.723
Поени од реакции
13.145
И јас не разбирам зашо Окс е флоп?
Не дојде како некој од кој се очекуваше да праи чуда, squad player, играч за ротација. Од секогаш тоа и бил и супер си го одработува својот дел.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.976
Поени од реакции
67.688
Nema flopovi vo Pool momentalno, funkcioniraat kako semejstvo i sekoj igrac na svoj nacin doprinesuva vo uspesite i dobrite igri na timot. Mozda Keita do negde radi parite sto e platen, ama ne bi rekol deka e flop nego epten se povreduva pa ne moze covek da proceni i da formira nekoe mislenje.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.922
Поени од реакции
7.273
Брат Оксот да го имате у тим моментално, клучен играч ќе ви биде. Меси е за сите ваши играчи на таа позиција.

Кај нас и покрај тоа што не беше редовен стартер сезонава, пак има решавано утакмици што ни донесоа бодови или прогрес у куп/ЛШ.

Да ти пуштам линкче какво голче ви зачука сезонава? Да се потсетиш пошто ми се чини си забораил.
На дедо ти нивите не му ги кажувај, Оксот Венгер го довлечка со ташната од школо во Арсенал, ти тогаш мачиња уште чуваше. Окс беше страшен потенцијал, 10% од тој потенцијал нема искористено приказни на копиљаците во маало можеш да им кажуваш

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.976
Поени од реакции
67.688
Огромен потенцијал беше, тоа се обидувам да им објаснам

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Ama ne e flop zatoa sto ne e dojden kako mega zvezda vo Liverpul, tuku kako talent koj barase tim da si ja spasi karierata. Ete nemu mu uspea, Vilsir potona, jbg.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.922
Поени од реакции
7.273
Ama ne e flop zatoa sto ne e dojden kako mega zvezda vo Liverpul, tuku kako talent koj barase tim da si ja spasi karierata. Ete nemu mu uspea, Vilsir potona, jbg.
Брат и Пинто со Барса освои 60 титули

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.435
Поени од реакции
30.524
Брат и Пинто со Барса освои 60 титули

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Да ама Окс игра у Пул, им осваја бодови, дава клучни голови, апе на терен коа ќе му се укаже шанса, не умре ко Вилшер или Клеверли или не знам наброј друг флоп од кој се очекуваше многу па потона инстантно.

Башка имаше и тешка повреда Окс.

Сосема солиден трансфер испадна на крај, џабе пробувате да го окарактеризирате ко флоп.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
891
Поени од реакции
1.274
Брат и Пинто со Барса освои 60 титули

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Во моментов е стартер во најјакиот клуб во светот, каков црн флоп?!

Дефиниција за флоп ти е Гранит Џака, коњина копачка, нема нозе него со копитата трча наоколу, подвижен жолт картон, го има коштано Арсенал едно добри 30-40 бода откако е вдомен во Лондон, во енциклопедии под поимот флоп имаш слика на Џака.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.922
Поени од реакции
7.273
Во моментов е стартер во најјакиот клуб во светот, каков црн флоп?!

Дефиниција за флоп ти е Гранит Џака, коњина копачка, нема нозе него со копитата трча наоколу, подвижен жолт картон, го има коштано Арсенал едно добри 30-40 бода откако е вдомен во Лондон, во енциклопедии под поимот флоп имаш слика на Џака.
Пошто сите викаат оти Џака е играчиште, феноменална компарација

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.922
Поени од реакции
7.273
Да ама Окс игра у Пул, им осваја бодови, дава клучни голови, апе на терен коа ќе му се укаже шанса, не умре ко Вилшер или Клеверли или не знам наброј друг флоп од кој се очекуваше многу па потона инстантно.

Башка имаше и тешка повреда Окс.

Сосема солиден трансфер испадна на крај, џабе пробувате да го окарактеризирате ко флоп.
Окс не е 10% од тоа што се очекуваше од него, затоа никогаш нема да биде далеку од флоп

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
На врв Bottom