Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.394
Како може да е просечна бројката ако е второ место???

Просечна би била бројката ако е на десетото место, не ти ја сфаќам логикава..

Пред Мурињо беа на 14 место и имаа 14 поени (3W 5D 4L и гол разлика 18-17)

Со Мурињо имаат:

26 освоени поени - 8W 2D 4L и гол разлика 25-17
Го сфатив дека сака да каже дека од сите срање тимови, тие што претендираат за топ 4, Тотенхем се најмалку срање. Скоро секој втор меч Жозе не успева да победи. 26 земал, 16 изгубил.

Мене Саутемптон ми се импресивни, особено по оној пораз од 9-0, и не ми се верува дека ке го кажам ова за копачите, зашто ич не ги сакам, ама и Барнли вади добри резултати.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Го сфатив дека сака да каже дека од сите срање тимови, тие што претендираат за топ 4, Тотенхем се најмалку срање. Скоро секој втор меч Жозе не успева да победи. 26 земал, 16 изгубил.

Мене Саутемптон ми се импресивни, особено по оној пораз од 9-0, и не ми се верува дека ке го кажам ова за копачите, зашто ич не ги сакам, ама и Барнли вади добри резултати.
Ете, ти си одговорил за мене.


@dragonsky, у нормални услови 8 победи и 6 кикса на 14 утакмици е просечен учинок за екипа што сака да претендира за висок пласман.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.903
Поени од реакции
84.296
Ете, ти си одговорил за мене.


@dragonsky, у нормални услови 8 победи и 6 кикса на 14 утакмици е просечен учинок за екипа што сака да претендира за висок пласман.
Каков висок пласман?

Мурињо дојде кога Тотенхем беше на 14то место?

Ваљда не се очеквуаше титула од него?

Кикса?

Еве ги тие 6 меча кај што немаат победа:

Манчестер Јунајтед
Челзи
Норвич
Саутемптон
Ливерпул
Ватфорд

Значи три реални кикса и три порази против квалтиетни екипи

Во нормални услови три кикса се сосема нормална ситуација.....а да не збориме за екипа што била 14та и немала никаква шанса за победасекако ти можеш да го спинуваш ова 'Ех, Ливерпул се тапа, во нормална ситуација сега би имале 3 бода предност пред Сити', ама нели фудбал е, не постојат "нормални ситуации"

По таа логика можеш да кажеш дека Пеп е очаен пошто во нормална ситуација сега би се бореле за топ 4, Оле е очаен дека во нормални ситуации би се бореле за 12то место, Арсенал се очајни дека во нормални ситуации би се бореле за опстанок....
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.394
Не знам заш форсираш, кога сите екипи беа набиени од 4-та до 14 позиција. Разликата од петтиот до 14-то пласираниот Тотенхем кога Жозе ги превзеде беше фантастични 3 бода. За мене, ова е нормален учинок, ама испаѓа wow, зашто Челси пропадна со форма, а за Јунајтед и да не зборам.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.048
Колку ми се тиња ова утакмициве во понеделник навечер, секогаш ми убиваат желба и возбуда за гледање без разлика дали се работи за дерби или не :tapp:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Каков висок пласман?

Мурињо дојде кога Тотенхем беше на 14то место?

Ваљда не се очеквуаше титула од него?

Кикса?

Еве ги тие 6 меча кај што немаат победа:

Манчестер Јунајтед
Челзи
Норвич
Саутемптон
Ливерпул
Ватфорд

Значи три реални кикса и три порази против квалтиетни екипи

Во нормални услови три кикса се сосема нормална ситуација.....а да не збориме за екипа што била 14та и немала никаква шанса за победасекако ти можеш да го спинуваш ова 'Ех, Ливерпул се тапа, во нормална ситуација сега би имале 3 бода предност пред Сити', ама нели фудбал е, не постојат "нормални ситуации"

По таа логика можеш да кажеш дека Пеп е очаен пошто во нормална ситуација сега би се бореле за топ 4, Оле е очаен дека во нормални ситуации би се бореле за 12то место, Арсенал се очајни дека во нормални ситуации би се бореле за опстанок....
Вака може да релативизираме до утре, ама факт е дека Мурињо ништо посебно до сега не завршил во Тотенхем. Не викам дека нема, немам ништо против него, дури напротив, сметам дека фали личност како него на врвот, амааа засега е само просечен.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Што се случи со англискиве тимови човече. Гледајќи ги моменталниве тимови на Јунајтед и Челзи не сум сигурен дали двајца сериозни фудбалер има на терен. Океј, можеби Де Геа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom