Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Нема кондиција Арсенал по онаа темпо од прво полувреме, се издишаа сите како мамурни средношколци.
Исто беше и со Челзи, сеа цело второ не постојат на терен, се влечат, Пепе додека беше на терен не помагаше воопшто со пресинг и во дефанзива.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Бриииј Лаказет мене ми крева притисок со глупостиве пред гол.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.594
Поени од реакции
62.687
Ги вративме фудбалски во живот Давид Луиз, Пепе и Сократис. Фалеше уште Велбек да ни даде гол.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Dolg e patot za da komentirame dali e dobar trener ili ne.

Ocigledno e deka e Pep shkola ama ima mnogu predizvici pred nego kako trener na Arsenal.
Секако, далеку дека е новиот Пеп или било што, но само слепец може да не види разлика меѓу играта и залагењето на играчите со Емери и сега, и во ремите со Бормут, и во поразот со Челзи и во оваа победа сега.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Bateman иначе, коа праиме муабет за кондиција, знам дека за вториот гол што го примивте од Челзи сите му се нафрливте на Сократис и можеби со право зошто го иззмести Тами како мало дете ама види го Гендузи како губи воздушен дуел и додека сите шпринтаат назад он и тоа темпо што го удира му е со последни атоми, буквално, на крај и рацете кога ги крена по примениот гол му беа млитаво кренати што се вика.

Иначе, честито за победава, браво ама мора што побрзо да креваат кондиција затоа што ќе се најде екипа што ќе ги казнува поради вакво паѓање на темпо, дефинитивно.
 
Член од
19 декември 2019
Мислења
22
Поени од реакции
48
I navivacite na Arsenal stignaa da se sitat nekomu.

:pos:

Majko mila...

Mid-table timce, so ambicija da ne e vo zona na ispaganje, so edna pobeda vo dva meseci, i tie se sitat nekomu. GospoT da cuva i da brani.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom