Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.158
Pa togas zosto na Mane mu ponistija gol protiv UTD? Blisku do telo mu bese rakata hehehe:tapp:
Znaci ova e ziva glupost, sprecuva cist centarsut so raka, ke ti ebam ja pogolemo telo, pomalo telo, izdolzeno, vakvo onakvo.. Ova da se slucese na gol linija se kladam deka Fred crven ke jadese i penal ke dobiese City.

Abe mora da donesat univerzalno pravilo kade sekoja igra so raka ke e penal osven neli ako e prilepena za teloto za da se odbrani od silen sut vo gradi/stomak. Vaka premnogu prostor za manipulacii ima, realno pola bi go sudele penal, pola ne, sve e do sudijata, zatoa mora strikno pravilo da ima i zz, ko za ofsajd sto si e.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.661
Поени од реакции
63.003
Pa togas zosto na Mane mu ponistija gol protiv UTD? Blisku do telo mu bese rakata hehehe:tapp:
Znaci ova e ziva glupost, sprecuva cist centarsut so raka, ke ti ebam ja pogolemo telo, pomalo telo, izdolzeno, vakvo onakvo.. Ova da se slucese na gol linija se kladam deka Fred crven ke jadese i penal ke dobiese City.

Abe mora da donesat univerzalno pravilo kade sekoja igra so raka ke e penal osven neli ako e prilepena za teloto za da se odbrani od silen sut vo gradi/stomak. Vaka premnogu prostor za manipulacii ima, realno pola bi go sudele penal, pola ne, sve e do sudijata, zatoa mora strikno pravilo da ima i zz, ko za ofsajd sto si e.

Пак ке прашам. Каде треба да ја стави играчот раката кога паѓа доле?
Автоматски споено мислење:

Еrrors leading to goal?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.661
Поени од реакции
63.003
Овој направи пенал против Јунајтед и изгубија 1-0. 100% сум сигурен.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.158
Пак ке прашам. Каде треба да ја стави играчот раката кога паѓа доле
Aj i jas da te prasam, kaj da ja stavi Mane rakata? Brat sto da ti kazam be, na grb, na gradi spoeni, ne znam, ama znam deka spreci opasen centarsut koj moze ke bese gol. Uste edno prasanje, ako pozadi grbot na Fred bese gol linijata, sto mislis sto ke svirnese sudijata, spored tebe?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Убаво би било Сојунџу да го земеме за со Ван Дајк комбо стоперско. Just saying.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.200
Поени од реакции
16.145
Aj i jas da te prasam, kaj da ja stavi Mane rakata? Brat sto da ti kazam be, na grb, na gradi spoeni, ne znam, ama znam deka spreci opasen centarsut koj moze ke bese gol. Uste edno prasanje, ako pozadi grbot na Fred bese gol linijata, sto mislis sto ke svirnese sudijata, spored tebe?
Ај жити Бога пробај да паднеш глеај да ти останат рацете позади грб или спој ги на гради и кажи како пројде.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ај жити Бога пробај да паднеш глеај да ти останат рацете позади грб или спој ги на гради и кажи како пројде.
Нема каде подоле да паѓа, прилепен е на дното на Универзумот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.158
Ај жити Бога пробај да паднеш глеај да ти останат рацете позади грб или спој ги на гради и кажи како пројде.
Epa prasaj go i igracot sto saka da kreira gol sansa kako mu e koga radi rakata na nekoj topkata ne stiga do negoviot soigrac. Aj so race na gz nema logika da se prai klizac, ali na gradi moze da mu bidat, kolku i da zvuci retardirano. I ne me boli kur, neka ne prai klizac ako mu e rizik deka ke ja udri so raka, sto da ti kazam...

Dobro aj eve odgovori mi hipoteticka situacija. Ide City u napad i nabacuva nekoj po zemja i naletuva igrac na City so klizac ist ko onoj na Fred i dava gol. Treba da se priznae golot? Zatoa i go spomnav ona na Mane protiv Utd, premnogu e ostaveno na slobodna procenka na sudiite i zatoa ima manipulacii (namerni ili nenamerni ne navleguvam vo toa).
 
Последно уредено од модератор:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.752
Поени од реакции
8.843
Pa togas zosto na Mane mu ponistija gol protiv UTD? Blisku do telo mu bese rakata hehehe:tapp:
Znaci ova e ziva glupost, sprecuva cist centarsut so raka, ke ti ebam ja pogolemo telo, pomalo telo, izdolzeno, vakvo onakvo.. Ova da se slucese na gol linija se kladam deka Fred crven ke jadese i penal ke dobiese City.

Abe mora da donesat univerzalno pravilo kade sekoja igra so raka ke e penal osven neli ako e prilepena za teloto za da se odbrani od silen sut vo gradi/stomak. Vaka premnogu prostor za manipulacii ima, realno pola bi go sudele penal, pola ne, sve e do sudijata, zatoa mora strikno pravilo da ima i zz, ko za ofsajd sto si e.
Зошто пишиш глупости..никој не би го досудил она пенал бидејќи не е...прашај секое судиско едуцирано лице што посетувал семинари и ќе видиш што ќе ти одговори за таква ситуација..сега откако правилото ти е јасно истакнато не знам од каде таа смелост пак да пишиш дека било пенал...размисли дека кога паѓаш неможиш да се понашаш како споменик туку мора едната рака долу да ти е.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.200
Поени од реакции
16.145
Epa prasaj go i igracot sto saka da kreira gol sansa kako mu e koga radi rakata na nekoj topkata ne stiga do negoviot soigrac. Aj so race na gz nema logika da se prai klizac, ali na gradi moze da mu bidat, kolku i da zvuci retardirano. I ne me boli kur, neka ne prai klizac ako mu e rizik deka ke ja udri so raka, sto da ti kazam...

Dobro aj eve odgovori mi hipoteticka situacija. Ide City u napad i nabacuva nekoj po zemja i naletuva igrac na City so klizac ist ko onoj na Fred i dava gol. Treba da se priznae golot? Zatoa i go spomnav ona na Mane protiv Utd, premnogu e ostaveno na slobodna procenka na sudiite i zatoa ima manipulacii (namerni ili nenamerni ne navleguvam vo toa).
Автоматски споено мислење:


Namini ke ti mafneme jas i majka ti kulirajki. Hueeheueheuehuehe
И ја да ти кажам искрено кур не ме боли за хипотетичката ситуација и за играчот кој креира шанса.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom