Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Преочигледн за тебе. Сепак, не беше преочигледн за Еткинсон и цела ВАР соба. Па сеа ти види кој греши, дали ти или некои 5-6 судии.
zaso se prais naudren ne mi e jasno, sto sakas so ova da kazes, deka nasite oci gledaat poinaku od nivnite, pa imase povtorena snimka, sto poveke ti treba ? Imase ocigleden faul i udar u nogata na origi od lindelof ? Imase, dali toa spored site mozni propisi vo fudbalot e faul ? E ...
Sto tuka sea tebe ti e problem ne mi e jasno, pa go opravduvas ova sto se napraija so sila slepi.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Kakov sram. Bravo. Ke go jadat sekako dzabe se sudiite. Marsh u picku mater
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.917
Поени од реакции
10.548
иако тргна да паѓа контакт имаше
ма да и претходно оставаше поостро да се игра а и ова беше далеку од гол
фифти фифти


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.460
Мислев дека ке го поништи голот на Рашфорд.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
zaso se prais naudren ne mi e jasno, sto sakas so ova da kazes, deka nasite oci gledaat poinaku od nivnite, pa imase povtorena snimka, sto poveke ti treba ? Imase ocigleden faul i udar u nogata na origi od lindelof ? Imase, dali toa spored site mozni propisi vo fudbalot e faul ? E ...
Sto tuka sea tebe ti e problem ne mi e jasno, pa go opravduvas ova sto se napraija so sila slepi.
Пополека малце, не се возбудувај толку, не мора да се маваш од земја секој пат кога некој нема да се согласи со твоето мислење.
Да, факт е дека нивните очи гледаат поинаку од нашите, зашто сепак они се судии, а јас и ти не, нели?
За тебе можеби е ПРЕОЧИГЛЕДЕН фаул, за мене не е. Премногу млак контакт, дури Ориги почна да паѓа и пред да го допре Линделоф.
И да, имаше повторена снимка и според мене, а и главниот судија и судиите во ВАР собата не е прекршок.
Да не прегледуваа ВАР па да се буниш вака, ама и со ВАР прегледување го уважија голот.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Го удри по левата нога, можеби не беше којзнае каков контакт ама требаше Еткинсон барем да оди да гледа и сам да пресуди.

Ова е сепак субјективна ситуација и одлуката е во рацете само на главниот судија.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
иако тргна да паѓа контакт имаше
ма да и претходно оставаше поостро да се игра а и ова беше далеку од гол
фифти фифти


Sent from my iPhone using Tapatalk
Имаме 10 фаули полувремево. Кај гледаше ти дека оставал поостро да се игра жити мајка? Секој минимален контакт го суди, освен ова.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Секако ке ги мавнеме од земја во второ полувреме џабе им е и ВАР и Еткинсон(жими судијава).
па нека сркаат попара со Норич и компанија таму кј што припаѓаат.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Што тресете бе, чист фаул, не треба ни да се дискутира, го удри под лево колено, не знам што не е јасно. Чиста кражба, за кој курац е ВАР не ми е јасно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom