Premier League - Season 2019/2020

Кој ќе биде шампион 2019/2020 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Сега е време Ориги да ја покаже класата. Одамна нема решено некој натпревар
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Бреј, свака им част буквално се како Јунајтед од пред 10тина години. Секое најмало моментче што решава утакмица е на нивна страна. :cuc:


Btw кога менуваат правила веќе, јас би сакал да издејствуваат да не се судат вакви пенали. Да не ме сфатите грешка, ова е чист пенал "по закон" ама реално контактот не беше ништо посебно и самиот Мане прво даде чекор со десната нога, па му текна дека ако падне ќе добие пенал и си падна нормлано.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.905
Поени од реакции
84.306
Како Фергусон во најдобри денови :D

Во вакви мечеви се добиваат титули, може на крај да испадне ептен битна победава
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
ЗАШТО ЌУТИТЕЕЕЕЕ !?!?!!?????

МИЛНЕЕЕЕЕЕЕЕЕРРРРР !!!!!!!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Бреј, свака им част буквално се како Јунајтед од пред 10тина години. Секое најмало моментче што решава утакмица е на нивна страна. :cuc:


Btw кога менуваат правила веќе, јас би сакал да издејствуваат да не се судат вакви пенали. Да не ме сфатите грешка, ова е пенал "по закон" ама реално контактот не беше ништо посебно и самиот Мане прво даде чекор со десната нога, па му текна дека ако падне ќе добие пенал и си падна нормлано.
Малку го поткачи и не му дозволи одма да мрдне од тоа место. Доколку не го допреше, веќе беше чекор пред сите, зошто ќе ги изместеше и ќе можеше да шутира/додава зошто имаше и играч сам на 11 метри, мислам Лалана ама не сум сигурен. Како и да е, паметен потег што падна и дојде до тоа Милнер да решава од пенал, што е гол во 99% од случаевите.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Hehe 8/8 i nas srekja da ne sluzi, konecno
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Малку го поткачи и не му дозволи одма да мрдне од тоа место. Доколку не го допреше, веќе беше чекор пред сите, зошто ќе ги изместеше и ќе можеше да шутира/додава зошто имаше и играч сам на 11 метри, мислам Лалана ама не сум сигурен. Како и да е, паметен потег што падна и дојде до тоа Милнер да решава од пенал, што е гол во 99% од случаевите.
Знам, го удри по лева нога, недоволно за да го собори на пример, ама ете не ми текна на тоа дека пак на некој начин може да влијае на играта така што ќе го задржи на местото со контактот.

Како и да е, послатко ќе биде вака наредно коло кога ќе ви скратиме поени за прв пат сезонава. :cool::cool:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Знам, го удри по лева нога, недоволно за да го собори на пример, ама ете не ми текна на тоа дека пак на некој начин може да влијае на играта така што ќе го задржи на местото со контактот.

Како и да е, послатко ќе биде вака наредно коло кога ќе ви скратиме поени за прв пат сезонава. :cool::cool:
Не само тоа, него со победава изедначивме рекорд на Сити за најмногу победи во низа, по 17. Со вас може да срушиме рекорд :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom