Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
некој плаќа 100 милиони за тебе, и ти дава плата 15 милиони, и те како ќе го бациш амблемот...во Реал е традиција новите играчи да го бакнуваат амблемот, а поред тоа, маркетинг, мора да го прикажат новиот играч во право светло, така да што ве чуди тоа јас не знам..

и така, ако утре потпише Меси, и он ќе го баци амблемот, гарантирам, се кладам по што сакате, 100% сигурност...
а што не го баци и Кристиано амблемот кога беше промоцијата ако ви било традиција?
и тоа рекорден трансфер што ја стигна бројката 100м
ама јбг некој е карактер и незаборава брзо кој го напраил човек


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
а што не го баци и Кристиано амблемот кога беше промоцијата ако ви било традиција?
и тоа рекорден трансфер што ја стигна бројката 100м
ама јбг некој е карактер и незаборава брзо кој го напраил човек


Sent from my iPhone using Tapatalk
Го направи тоа :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
а што не го баци и Кристиано амблемот кога беше промоцијата ако ви било традиција?
и тоа рекорден трансфер што ја стигна бројката 100м
ама јбг некој е карактер и незаборава брзо кој го напраил човек


Sent from my iPhone using Tapatalk
kiki.jpg
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
2019 година, некои сеуште се замараат дали го бацил или не амблемот :pos:
Dobro be do tolku li si.... Na nas mozebi vo mkd razlicno go tolkuvame toa, ama vo Anglija toa e golema NAVREDA da se napravi toa. Tie povekje go custvuvaat klubot nego nie ovde, ama koj da razbere, samo da se napravi nekoja doskocnica da se bide interesen a poentata ne e bitna neli?!?!
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Dobro be do tolku li si.... Na nas mozebi vo mkd razlicno go tolkuvame toa, ama vo Anglija toa e golema NAVREDA da se napravi toa. Tie povekje go custvuvaat klubot nego nie ovde, ama koj da razbere, samo da se napravi nekoja doskocnica da se bide interesen a poentata ne e bitna neli?!?!
Јас не видов на никој фан на Челзи да му смета и да каже нешто лошо за Хазард. Изгледа на вас само од страна ви смета.
И стварно не гледам зошто би ми сметало.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Јас не видов на никој фан на Челзи да му смета и да каже нешто лошо за Хазард. Изгледа на вас само од страна ви смета.
И стварно не гледам зошто би ми сметало.
Ova e bitno, na makedonski fanovi na Celzi ili na stranski fanovi na Celzi ne im smeta? Poso na stranskite, odnosno anglicanite im smeta.

Toa e omalovozuvanje, potcenuvanje i degradiranje na predhodniot klub za koj igral.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Јас не видов на никој фан на Челзи да му смета и да каже нешто лошо за Хазард. Изгледа на вас само од страна ви смета.
И стварно не гледам зошто би ми сметало.
вас нема да ви смета и на Арсенал да го шитневте а не па ова


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.150
Поени од реакции
25.592
Фергусон што со децении го водеше Јунајтед во автобиографијата за фудбалерите зборува како за потрошна роба, и како за инпут во бизнис, некои фанови ќе биле навредени и сите требало да се загрижени за тоа. :D
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Абе курот да ми го баците :pusigo:
Инаку во право е Стефи дебилно е. Ептен безвеза делува да те тераат аблем да бацуваш :cautious:
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
вас нема да ви смета и на Арсенал да го шитневте а не па ова


Sent from my iPhone using Tapatalk
Plastika od klub, bilo im seedno, kako da ne.
Jas mu zanemeruvam na Ronaldo na nacinot kako go proslavi golot za Juve protiv nas, a na ovie ne im smetalo sto ovoj igral sedum godini im pridonesuval na Celzi so golovi, asistencii, osvojuval trofei, postivnuval klucni golovi i sega si odi i za nedela dena baknuva znacka na drug klub. Toa e vo red za tie sto vistinski ne go custvuvaat Celzi, a ne i za onie epten privrzanite.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Ova e bitno, na makedonski fanovi na Celzi ili na stranski fanovi na Celzi ne im smeta? Poso na stranskite, odnosno anglicanite im smeta.

Toa e omalovozuvanje, potcenuvanje i degradiranje na predhodniot klub za koj igral.
Навивачи од Лондон кои одат на секој натпревар.
Ние уште кога дојде Хазард во Челзи знаевме дека го сака Реал и дека еден ден ќе игра таму. Сега конечно отиде таму, откако даде се што имаше за Челзи. Знаеме дека вистински го засака клубот и уживаше во Лондон. И тоа што го бацил и амблемот на Реал, клубот што го сакаше упте пред Челзи, треба да ми смени нешто?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom