Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Навивачи од Лондон кои одат на секој натпревар.
Ние уште кога дојде Хазард во Челзи знаевме дека го сака Реал и дека еден ден ќе игра таму. Сега конечно отиде таму, откако даде се што имаше за Челзи. Знаеме дека вистински го засака клубот и уживаше во Лондон. И тоа што го бацил и амблемот на Реал, клубот што го сакаше упте пред Челзи, треба да ми смени нешто?
Da, treba toa e edno golemo nepocituvanje od strana na Hazard sprema Celzi ama ocigledno vie toa ne mozete da go razberete ili ne sakata bidejki ne vi odgovara.
Ne pisuvam na ovaa tema vekje go kazav svoeto.
A da, a tie po stranskite forumi ne go delat istoto mislenje so tebe.
 
B

Beginner

Гостин
Од ова што го направи Азард најмногу фановите на Реал се попалија. Мене би ме навредило да прослави гол против нас ако се падниме во лш вака си замина достојно. Да беше некој друг циган во финалето против Арсенал можеше да се лади ама изигра до крај.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Од ова што го направи Азард најмногу фановите на Реал се попалија. Мене би ме навредило да прослави гол против нас ако се падниме во лш вака си замина достојно. Да беше некој друг циган во финалето против Арсенал можеше да се лади ама изигра до крај.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Од толку шо се попалија го бараја Мбапе. Претерано попалени, Еве и на форумов, уште не се смирени од возбуда,
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.456
Поени од реакции
10.153
Da, treba toa e edno golemo nepocituvanje od strana na Hazard sprema Celzi ama ocigledno vie toa ne mozete da go razberete ili ne sakata bidejki ne vi odgovara.
Ne pisuvam na ovaa tema vekje go kazav svoeto.
A da, a tie po stranskite forumi ne go delat istoto mislenje so tebe.
Brat kajke izlezesh na kraj so plasticniov donef ne si mi jasen.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Исти курац буквално е ситуацијава на Хазард со таа на Роналдо. Буквално онака исто. Као, копија. Literally.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Исти курац буквално е ситуацијава на Хазард со таа на Роналдо. Буквално онака исто. Као, копија. Literally.
Шо збореш бе, стварно?
Ни овака ни онака не е исто, ама за нас обичните смртиници тоа не мења баш ништо.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.831
Поени од реакции
7.553
Се надевам тие кои се бунат за амблемот доколку се преженат или фатат друга женска нема воопшто да ја чепкаат
 
H

HoT _iCe

Гостин
Правите ме да сам носталгичан сас овија дискусие, почетак на 2000ти, еве 2019 смо, још не смо напредувале у дискусију и још едни исти форе и глупи муабети. Ја би ве пола банираја да ми даде такву могуќност брат ми Пеја.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.119
Поени од реакции
16.586
Ти за што работиш?
не работам јас, за мене работат :D[DOUBLEPOST=1560628330][/DOUBLEPOST]Абе знајме дека Хазард го боли онаквото за навивачите и тие ствари овде прајме муабет за почит дека општо за сите не само за него, тоа со бакнување на дрес и изјави како им било сон од мал да игра за тој клуб е клише веќе. А за Хазард конкретно изгледа глуп потегот оти пред еден месец играше за Челзи и сега одма ми се лигај со дресот од Реал, се испадна набрзина тоа е, затоа изгледаше дебилно кога го напрај то, инаку знајме дека го сака Реал и јавна тајна беше дека сака за нив да игра.[DOUBLEPOST=1560628411][/DOUBLEPOST]
Правите ме да сам носталгичан сас овија дискусие, почетак на 2000ти, еве 2019 смо, још не смо напредувале у дискусију и још едни исти форе и глупи муабети. Ја би ве пола банираја да ми даде такву могуќност брат ми Пеја.
Немој да си носталгичен, еве сега доаѓаат Лампс тренер, Дрогба помошник и Чех спортски директор, кој го е.а педерчето Хазард :)
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Има ли фудбалер што не правеше свадба деновиве.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Правите ме да сам носталгичан сас овија дискусие, почетак на 2000ти, еве 2019 смо, још не смо напредувале у дискусију и још едни исти форе и глупи муабети. Ја би ве пола банираја да ми даде такву могуќност брат ми Пеја.
Полека бе Танос :oops:
Кај си гледал ти фудбал почеток на 2000ти :icon_lol:[DOUBLEPOST=1560683698][/DOUBLEPOST]
Се надевам тие кои се бунат за амблемот доколку се преженат или фатат друга женска нема воопшто да ја чепкаат
Одлична споредба. На ниво на онаа со платите во мак фирма и милионите кои ги земааат фудбалериве :ROFLMAO:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.831
Поени од реакции
7.553
Одлична споредба. На ниво на онаа со платите во мак фирма и милионите кои ги земааат фудбалериве :ROFLMAO:
Не гледам зошто да не го бакни амблемот што треба да го брани наредни пет и повеќе години. Тоа е тим со кој што треба да освојува титули, да се допадни на навивачи, да гоо поддржуваат постојано.

Со Челзи се раздели на најдобар начин на кој што можеше. Направи очекувана работа за која што не требаше да се крева многу прашина, ама...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom