Premier League - 2023/2024

Шампион за 23/24 ќе биде?


  • Вкупно гласачи
    230
Член од
6 ноември 2017
Мислења
63
Поени од реакции
123
Повеќе медиумски аутлети изјавуваат дека по заминувањето на Јирген Клоп, ФК Ливерпул ја разгледуваат одлуката да биде подигната нова бронзена статуа пред Енфилд во негова чест. Иако не е познат точниот изглед на статуата, извори блиски до клубот посочуваат дека истата најверојатно ќе изгледа вака:
20240126_191129.jpg

Се чека понатамошна потврда од клубот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.008
Поени од реакции
10.697
Нема грешка дека 24 минути ќе потрошам Клоп да го слушам за Ливерпул, туку ме интересира која му е следна дестинација, или не се знае ништо ?
Можно е пауза ма да мислам има изјавено дека сака да ја води германската репрезентација така да можно е да има упте еден ангажман
 
Член од
23 март 2017
Мислења
319
Поени од реакции
537
Ајде Клопче те чекаме назад во Дортмунд како замена за Ватцке кој најави дека за една година го напушта Дортмунд, на вакво сценарио никој не типува , зошто да не ,Клоп назад во Дортмунд во некоја сосема друга улога ……
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.144
Поени од реакции
56.340
Ајде Клопче те чекаме назад во Дортмунд како замена за Ватцке кој најави дека за една година го напушта Дортмунд, на вакво сценарио никој не типува , зошто да не ,Клоп назад во Дортмунд во некоја сосема друга улога ……
Зошто па баш во Дортмунд да биде директор? Ако е така, во Ливерпул има отворена позиција да биде што сака.

Преморен е Клоп бе, од 2001ва година до сеа без престан работи, башка модернава Премиер лига е презахтевна лига а овој веќе 9 години е у Ливерпул со сите турбуленции што ги поминаа, не е мала работа тоа.

Е сеа тајмингот на објавување е малце чуден, дали со ова сака да предизвика последен push кон титулата не знам ама делува така. Ова само ќе ги измотивира играчите да се откорнат у следниве 2-3 месеци и да освојат се што можат да освојат. А и самиот клуб ќе има време да му најде замена, без притисок од губење време и слично.

Искрено се надевам дека не станува збор за некој здравствен проблем, греота е да биде така. Официјално да се пензионира не верувам, година дена ќе земе одмор и после може да превземе некој клуб ако си ја врати мотивацијата назад, ако не селектор или некој клуб каде ќе нема сериозен притисок врз себе. Има уште у Клоп, 6-7 години врвна работа како ништо.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
947
Поени од реакции
1.023
изморен сум бу ху ху, од мочка се правени денешниве тренери

Ферги и Венгер по 30 години беа тренери без престан.
На човекот му се пие пиво и сонча на плажа. Глупо е и кога имаш пари а немаш време да ги трошиш.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.247
Поени од реакции
36.395
Клоп повише направи во девет години отколку Венгер во триесет...
Важи нема грешка.


изморен сум бу ху ху, од мочка се правени денешниве тренери

Ферги и Венгер по 30 години беа тренери без престан.
Преку лето додека играчите одмарале он требало да работи и да прави планови. Демек другиве тренери во ПЛ идат у Сутоморе на Аца Лукас само овој останува да работи во Англија.

Плачко беше, плачко остана и како таков ќе си замине.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.398
Поени од реакции
8.384
Важи нема грешка.Преку лето додека играчите одмарале он требало да работи и да прави планови. Демек другиве тренери во ПЛ идат у Сутоморе на Аца Лукас само овој останува да работи во Англија.

Плачко беше, плачко остана и како таков ќе си замине.
+1 освоена титула повеќе во ЛШ... Смешно ми е што навивачи на Јунајтед и Арсенал го плукаат Клоп. Еве и да не направил повеќе од нив двајца, зошто се плука по човекот?
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
и шо оти правиш споредби кој тренер колку титули освоил, шо се обидуваш да докажеш не ми е јасно?

Еве ти една споредба Клоп има ист број на ПЛ титули во 9 години како тренер на ЛИВЕРПУЛ, колку Раниери што има ПЛ титули за 2 години ко тренер на Лестер.

И воа го прави Клоп=Раниери, а реално Клоп е доктор за Раниери
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.398
Поени од реакции
8.384
и шо оти правиш споредби кој тренер колку титули освоил, шо се обидуваш да докажеш не ми е јасно?

Еве ти една споредба Клоп има ист број на ПЛ титули во 9 години како тренер на ЛИВЕРПУЛ, колку Раниери што има ПЛ титули за 2 години ко тренер на Лестер.

И воа го прави Клоп=Раниери, а реално Клоп е доктор за Раниери
Мене ми е зошто го хејтате човекот, ваков бил, таков бил... А човекот е еден од подобрите тренери во ПЛ последните десет години, ајт гледајте си ги мизерните клубови, Јунајтед со години не може да се врати на врвот а Арсенал неколку години со ред флопнува за титула... Да бевте во подобра состојба па да хејтате, ама вака не личи. Да не спомнувам дека секој пат се вадите со Ферги или Венгер, минато се веќе, исто како што ќе биде Клоп од следната сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom