Premier League - 2021/2023

Кои 2 екипи нема да завршат во топ 4?


  • Вкупно гласачи
    91
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.815
Поени од реакции
10.741
5 смена, 10 крај
 
Член од
22 јуни 2022
Мислења
851
Поени од реакции
1.061
На бесанче ќе му требаат едно 7 гаргари за да заспие вечер, таман за секој гол по една.:icon_lol:
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.248
Поени од реакции
4.472
Кошула облеков уште пред утакмица нр барем у ложа на енфилд ќе седсм,сите другари ми викаат оред утскмица ова не е на добро
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.272
Поени од реакции
41.834
Каков епски дебакл, слабо ги глеав Јунајтед да бидам искрен ама резултатите им се донекаде и импресивни со оглед на нискиот стандард кој го имаа поставено изминативе години, што да видам денес, мислев Тен Хаг конечно ги средил и наметнал добитна комбинација а тоа 7 комада јадеа од најомразениот ривал и доживеаа епски дебакл од невидени размери во дел од сезоната кога треба да се на својот максимум.

Туууу 7 комада :eek::eek::eek:, какви сака нека се играчите, ова е недопустливо од еден тренер и целосна одговорност треба да превземе за срамов.

А и не ми е уште јасно како Дарвин доби ваков мемосан статус у фудбалов а овој Ентони е тотално игнориран, а притоа е над 90м евра платен. Дупло полош е од Дарвин ко профил на фудбалер, типичен несериозен умислен бразилски циган, умрен незакопан.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ова не беше тепање, ова беше газење додека мрдаат... За ова ќе трпат ремет од навивачите на Ливерпул со години. Ваков срам и мизерија не се заборава.

Тен Хаг очигледно летна малце во облаци после добрата серија. Која дно изјава ја имаше пред мечот, дека немало фрка ако играат дерби на гости. Ист бил теренот секаде, играле 11 на 11, топката одела по тревата секаде... Сега нека си трпи потсмев од сите страни.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
359
Поени од реакции
729
Сега ми текна дека само пред половина година 70% од фан клубот сакаа да го продадат Рашфорд. :pos:

И да го купат семоќниот Коди Гакпо. :jeeee:
vakov takov semokjen nesemokjen vi brcna dva komada denes, vi ja otvori utakmicata so prv gol i prodolzi kon patot za najgolem blam da popiete. nisto posebno ne e rashford osobeno u bitni utakmici choker neviden.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.272
Поени од реакции
41.834
Да додадам само, дебаклов на Јунајтед им се деси после оние 15 минути пауза на полувремето, кога тренерот требаше да ги крене, да им укаже на грешките, да ги мотивира и да излезат подобри на терен, а они за 45 минути примија 6 гола. Тотал срам за Тен Хаг, што фрла доста сомнеж врз неговите способности ко тренер. Пак ќе кажам, резултатите им се солидни сезонава нарочито задњи неколку месеци, ама ова денес буквално све фрли у вода и наеднаш искочија доста прашалници, тотален мајндфак, 7-0, 6 у едно полувреме, притоа немаа ни црвен ни ништо. :eek:
Што е уште потрагично, топ атмосфера имаа у екипа, и самодоверба и све, до овој дуел, многу работи им идеа во прилог, од друга страна, играа против тотално обратното, Ливерпул, кои пак се у лоша ситуација и сезонава а и периодов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom