PlayStation 5

Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Ако го имам уште про-то дур извадат ПС5 Про (под претпоставка за 3-4 години), не гледам причини за одење некс ген сега, и тогаш веројатно би имало со блу реј и дигитална верзија.Тти кажа TLOU2 има екстра графика така да нема којзнеае каква разлика да ми направи одма да се префрлам сега на ПС5, башка нема доволно излезени игри правени за ПС5.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Ако го имам уште про-то дур извадат ПС5 Про (под претпоставка за 3-4 години), не гледам причини за одење некс ген сега, и тогаш веројатно би имало со блу реј и дигитална верзија.Тти кажа TLOU2 има екстра графика така да нема којзнеае каква разлика да ми направи одма да се префрлам сега на ПС5, башка нема доволно излезени игри правени за ПС5.
Ок, ама јас сметам дека тајмингот овозможи да има ПС4 Про затоа што се најде во таков некој период измеѓу генерации каде што можеа да направат нешто подобро, но не доволно за да е нова генерација. Не очекувам да има таков простор со петката. Од денешна перспектива не очекувам толку брз развој за после 3-4 години да имаме напредок во технологија кој ќе отвори простор за нова про конзола.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Да, со сигурност неможе да се каже али кој и би предвидувал дека ќе имаме про верзија кога излезе ПС4. Ако ништо друго слим верзија е скоро сигурна :)
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Ок, ама јас сметам дека тајмингот овозможи да има ПС4 Про затоа што се најде во таков некој период измеѓу генерации каде што можеа да направат нешто подобро, но не доволно за да е нова генерација. Не очекувам да има таков простор со петката. Од денешна перспектива не очекувам толку брз развој за после 3-4 години да имаме напредок во технологија кој ќе отвори простор за нова про конзола.
Зен 3 и 4 од Амд треба да понудат голем напредок а тука е и графиката шушка се дека конечно ќе има конкуренција од страна на Амд наспроти Нвидиа и тоа ќе се одрази и на конзолите секако.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Вие со пс4 кога планирате да ги продавате 4ките? Јас се двоумам да ја продадам пред да излези 5ката додека држи цена па одма прв ден да земам 5ка или да чекам 5ката кога ќе имам некој попуст пакет но тогаш ќе изгубам вредност на 4ката. Реално нема многу нови игри за да се купи на прв ден и да немав 4ка сигурно би чекал до кај март-април тие добрите попусти кога ќе се. Ама вака не знам шо да прам сега.
па нели ке си ги играш сите игри од пс4 на пс5 или сеа се предомисли нема да ги има?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
па нели ке си ги играш сите игри од пс4 на пс5 или сеа се предомисли нема да ги има?
Игрите се на акаунт другар, само си ги спушташ
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Игрите се на акаунт другар, само си ги спушташ
не заебавај ?
Иначе официјално Сони уште нема потврдено дека игрите од PS 4 ке може да се играат на PS 5.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Нормално е. Новиот контролер си има нови можности со кои девелоперите ќе можат да ти овозможат подобро искуство, посебно на ПС5 ексклузиви. Ако не е вака, би се лимитирале можностите со стариот контролер.
На страна тоа што мора да се продава.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Нормално е. Новиот контролер си има нови можности со кои девелоперите ќе можат да ти овозможат подобро искуство, посебно на ПС5 ексклузиви. Ако не е вака, би се лимитирале можностите со стариот контролер.
На страна тоа што мора да се продава.
Идеално ќе беше да подржува лимитирани игри ко Фифа и Текен, да не мора да го кршиш новиот контролер на Текен. А за поквалитетните игри си апсолутно во право.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Ко шо вика Бонинаторот:D, ФИФА, ПЕС, НБА, Ф1 со split screen, CTR и останати спортски(или со сличен дух) игри требало да ги остаат со full support. Што ново ќе може со новите контролери тука да се прави? Ќе глуми повреда? Ќе вика ко Хамилтор гумите се ужас, ко Фетел blue flags, honestly?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom