PlayStation 5

Член од
5 септември 2014
Мислења
109
Поени од реакции
209
Се сваќам ама Галерија не. Знаеме дека се лимитирани ама да не објавиш кога да не ти стигне маил за резервација па од горе само да пишата дека се продадени е срамота дно дана гниди. 100 пати ѕвонев ми кажаа се оди онлајн ама никако не го видовме срамота и тешка превара ѓубриња.....
Абе јас вас не ве сфаќам, како да нема да има друга шанса за да се купи пс5 па ќе му вртам по телефони ќе му праќам мејлови... Да го молам некој да му дадам 500 евра, ќе му се помочам и во пс5 и во се...
 
Член од
19 септември 2018
Мислења
25
Поени од реакции
13
Абе јас вас не ве сфаќам, како да нема да има друга шанса за да се купи пс5 па ќе му вртам по телефони ќе му праќам мејлови... Да го молам некој да му дадам 500 евра, ќе му се помочам и во пс5 и во се...
Да ти кажам во право си ама викам убави празници се ближат.Мерки, корони, пандемии итн.. да искористам времето да ја распукам плејката иако ги купив и новите пс5 хеадсет 3д аудио и на крајот останав со к.. Во рака. Здравје другата година ем да се оправат ем да имам шанси да му отидам на директорот на галерија чисто онака да му е.. М мајката
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Тешка амеба е тој Љубомир што го води ПС5 одделот. Додатно е и многу глуп.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Бреј каква анти реклама направија Галерија, ги одраа на тој постот го избришале, сеа навала има на секој нивни следен пост ...
Каков маркетиншки фејл си направија за нешто што секако сместа ќе им беше продадено, со ова на долг рок си изгубија клиентела, ќе се отворат граници луѓе ќе идат луѓе до Паблик од Солун ќе земат без проблем, ќе донесат и на други места во Македонија секако, верувам дека 80% бар од овие што рејџаат ќе инсистираат да земат од секаде само не од Галерија.
Башка што ризикуваат да изгубат лиценца со ваков однос, идиоти класични, џабе им е сеа цело бришење и цензура, штетата е веќе направена и нема назад после ова.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
108
Поени од реакции
261
Се налутија ко деца, не продаваме веќе ќе видите вие.

Се надевам ќе ги држи гневот луѓево да ги серат на секој пост.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.444
Бреј каква анти реклама направија Галерија, ги одраа на тој постот го избришале, сеа навала има на секој нивни следен пост ...
Каков маркетиншки фејл си направија за нешто што секако сместа ќе им беше продадено, со ова на долг рок си изгубија клиентела, ќе се отворат граници луѓе ќе идат луѓе до Паблик од Солун ќе земат без проблем, ќе донесат и на други места во Македонија секако, верувам дека 80% бар од овие што рејџаат ќе инсистираат да земат од секаде само не од Галерија.
Башка што ризикуваат да изгубат лиценца со ваков однос, идиоти класични, џабе им е сеа цело бришење и цензура, штетата е веќе направена и нема назад после ова.
И така планирам да си земам дигитална верзија јас, ќе си ја земам од Солун. А буљаши се од секогаш, лани на пример купив бежични слушалки СОНИ од кај нив за кој ми рекоја дека се компатабилни со ПС4 и нормално, не се.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Јас ви кажав дека Галерија за ПС5 функционира со врски, и сосема наивно ќе беше да се очекуваше нешто различно. Здравје, кога ќе дојде време, наредната конзола ќе си ја земам од Солун.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Јас ви кажав дека Галерија за ПС5 функционира со врски, и сосема наивно ќе беше да се очекуваше нешто различно. Здравје, кога ќе дојде време, наредната конзола ќе си ја земам од Солун.
Првата тура што ја пуштија т.е. преордерот не беше со врски. И кога видоја дека многу "нивни" останаа без конзоли работите ги зедоја во свои раце.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Наводно Нептун од 10јан ке донеле ПС5 па да видиме дали е вистина или фејк.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Еј, ја тргнале пораката дека нема да има најави и продажба преку нив.

п.с. ^^ да видиме дали тој стварно има чичко/вујко у комерција у Нептун, и не бил излажан од него:D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Наводно Нептун од 10јан ке донеле ПС5 па да видиме дали е вистина или фејк.
Колку што знам јас, единствени официјални увозници за PS се PS Macedonia (искрено не знам дали дошло до некакво раздвојување со Галерија или иде само преку Галерија), така да сите други (Нептун,Сетек, Анхоч, Техномаркет) зимаат преку PS Macedonia.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.444
Колку што знам јас, единствени официјални увозници за PS се PS Macedonia (искрено не знам дали дошло до некакво раздвојување со Галерија или иде само преку Галерија), така да сите други (Нептун,Сетек, Анхоч, Техномаркет) зимаат преку PS Macedonia.
Да, PS Macedonia е само дел од Галерија така да се оди преку Галерија. Можи да имаат договор нептун да добијат некој процент од кокзолите од наредната пратка но пак ќе бидат малку за без врски да се дојде до нив.
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
233
Поени од реакции
369
Секаде имаат проблем со конзолите не е само во Македонија. Во Чешка имаш само за нарачка а кога ке дојде не ти гарантираат. Претпоставка е некаде на крај на јануари или покасно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom