PlayStation 5

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
"Листата" е само за да ви стигне мејл кога ќе имаат на залиха. Не е резервација.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
"Листата" е само за да ви стигне мејл кога ќе имаат на залиха. Не е резервација.
Точно.
Јас некни му се јавив на тој копукот Љубомир, што го води ПС5 одделот и ми рече дека многу биле ограничени количините а веќе распродадени. И сакав да се карам и да го прашам како се распродадени и кога се распродадени кога уште не се стигнати. Како "среќниците" ги купиле. Али ми текна дека на нивни ќе ги дадат, све им ебам!
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
Точно.
Јас некни му се јавив на тој копукот Љубомир, што го води ПС5 одделот и ми рече дека многу биле ограничени количините а веќе распродадени. И сакав да се карам и да го прашам како се распродадени и кога се распродадени кога уште не се стигнати. Како "среќниците" ги купиле. Али ми текна дека на нивни ќе ги дадат, све им ебам!
Сега ме уби, а се надевав дека пред нова година ќе пуштат.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.584
Поени од реакции
13.247
Успеа некој да купи? :D
Мене веќе хајпот ми помина...
Ќе чувам PS4 и ќе склопувам конфигурација прв пат по 10 години.
PS5 ќе почека сепак година-две.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.011
Поени од реакции
6.040
Мене веќе хајпот ми помина...
Ќе чувам PS4 и ќе склопувам конфигурација прв пат по 10 години.
PS5 ќе почека сепак година-две.
Јас сам си го турив, и на it се пофалив дури. Поради мој потег кој го заборавив, не успеав, а го имав у раце мислам.
Поради лимит за интернет од 10к, неуспешна трансакција, и кога пробав со резервната варијанта, касно беше. :pos::tapp:

п.с. Си иам и ја 4-ка, како опција за играње. Здравје наредна тура.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Мене веќе хајпот ми помина...
Ќе чувам PS4 и ќе склопувам конфигурација прв пат по 10 години.
PS5 ќе почека сепак година-две.
Не знам што е толку брзање и апсолутно се согласувам со твојот коментар. PS4 уште една година таман ќе издржи, таман да се среди и залиха со PS5 и самата конзола и игри за неа.
 
Член од
19 септември 2018
Мислења
25
Поени од реакции
13
Се сваќам ама Галерија не. Знаеме дека се лимитирани ама да не објавиш кога да не ти стигне маил за резервација па од горе само да пишата дека се продадени е срамота дно дана гниди. 100 пати ѕвонев ми кажаа се оди онлајн ама никако не го видовме срамота и тешка превара ѓубриња.....
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
Затоа сега кога ќе стигнат 234892374892374 пријави за scalping до Sony има да се чудат што ги снашло.
Тешка македонштина испаднаа.
Кој ги ебе више, ова е крајно безобразно.
Од 64 конзоли донесени, само една стаиле за продажба вчера и не ни објавиле дека се продава.
Две катаљољарди години ќе чекам ако треба, ама ќе си земам конзола од странство, кај нив веќе денар нема да потрошам.
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.011
Поени од реакции
6.040

И така




едит: Ме претица :D
Можеби е вистина дека дел од конзолите никогаш не виделе магацин, и директно кај вакви чуда(па и луѓе) отишле.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Па нормално дека се што е стигнато е дадено на "блиски луѓе", а на страната пуштаат онака, колку да се лаже народ да клика, не дека стварно имаат што да продадат. Го пишав тоа и првиот пат :D

 

Kajgana Shop

На врв Bottom