PlayStation 4

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
Digitalnite DLCa na fizicki kopii vo Makedonija, mora da se simnat isklucivo preku britanski playstation store ili nema veze toa?
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.773
Поени од реакции
10.526
На каква цена може да се најде нов PS4? Всушност, се продава ли уште?
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Да не знај некој зошто не можи да се избери држава при порачување физички игри од 365games ? Само UK ми дава како опција.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Mi fati oko za polovno PS4. Poradi nemanje mnogu vreme povekje bi sluzel za igranje od merak koga ispadne malce prostor pa zatoa PS4 a ne petka. Od toa sto gledam ima prva verzija, slim i pro so razna memorija. Koja verzija ja preporacuvate? Od toa sto citav slim mi fakja najmnogu oku.

Isto taka da prasam dali nekoj ima iskustva so jailbreak. Ne planiram preku net da igram a jailbreakot pokraj igranje kopiranje igri nudi i emulatori za igri od drugi platformi (NES, SNES, itn.) ama ne sum siguren koj momentalno e najdobar?

Fala odnapred za sekoja informacija.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.663
Mi fati oko za polovno PS4. Poradi nemanje mnogu vreme povekje bi sluzel za igranje od merak koga ispadne malce prostor pa zatoa PS4 a ne petka. Od toa sto gledam ima prva verzija, slim i pro so razna memorija. Koja verzija ja preporacuvate? Od toa sto citav slim mi fakja najmnogu oku.

Isto taka da prasam dali nekoj ima iskustva so jailbreak. Ne planiram preku net da igram a jailbreakot pokraj igranje kopiranje igri nudi i emulatori za igri od drugi platformi (NES, SNES, itn.) ama ne sum siguren koj momentalno e najdobar?

Fala odnapred za sekoja informacija.
ako igras labavo ko so kaza ne vredi da se zamaras so jailbreaks etc
Igrite za ps4 se preftini iako offline preferiras
Isto imas psn subsciption sto ti otvara site ps4 hits i igri koi se must a e eftino
Inace ps pro 1tb ako najdes ako ne 500 ke ti brka rabota
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
ako igras labavo ko so kaza ne vredi da se zamaras so jailbreaks etc
Igrite za ps4 se preftini iako offline preferiras
Isto imas psn subsciption sto ti otvara site ps4 hits i igri koi se must a e eftino
Inace ps pro 1tb ako najdes ako ne 500 ke ti brka rabota
Fala za odgovorot. Vikas golema e razlikata prema Pro? Nemam 4k-Televizor na primer. Prasuvam oti polovnite Ps4 moze i za 150€ da se najdat a Pro se nad 300€.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
ako igras labavo ko so kaza ne vredi da se zamaras so jailbreaks etc
Igrite za ps4 se preftini iako offline preferiras
Isto imas psn subsciption sto ti otvara site ps4 hits i igri koi se must a e eftino
Inace ps pro 1tb ako najdes ako ne 500 ke ti brka rabota
Те послушав друже Пс4 про бела треба да ми дојт. Видов и членство за ПСН мрежата. Кој пакет е најдобар односно што е разликата? Гледам по цената има доста разлика.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Dali moze nekoj da pise Must-Have igri za PS4?

Inace mora da priznam deka PES seuste mi e daleku podobra od FIFA ama sum rasnal so PES pa mozebi zatoa e.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: y2k

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.219
Купува некој ПС4 Слим? Користено во домашна атмосфера, после работа исклучиво по 3 часа неделно макс просек :D
Појма неам како оди пазарот моментално, понудете цена. Со два џојстика.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Купува некој ПС4 Слим? Користено во домашна атмосфера, после работа исклучиво по 3 часа неделно макс просек :D
Појма неам како оди пазарот моментално, понудете цена. Со два џојстика.
Тешко е да се прогнозира во сегашниот пазар, јас имам моментално Хбокс Сериес С земен околу 15 илјади нов, ова би требало да биде околу 10К, пошто е користена конзола (3 часа неделно), далеку е послаба конзола од Про моделот кој оди околу 12-13К денари.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Dali moze nekoj da pise Must-Have igri za PS4?
Last of us 1 i 2, Uncharted 4(и првите три не се лоши, можеш да ги најдеш ко една игра Uncharted: The Nathan Drake Collection) , God of War 2018 и God of War Ragnarock, The Witcher : Wild Hunt ( обавезно и со длц со Game of the year edition), GTA V, The Ghost of Thushima, Elden Ring, Spiderman ( можеш и Mike Morales ама многу е кратка 5-6 саати).. од сите најдобри се Last of us и двата дела за мене, заслужено game of the year 2013 i 2020 и двата дела.. иако вториот дел беше во тесна конкуренција со The Ghost of Thushima.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom