PlayStation 4

Член од
23 мај 2022
Мислења
7
Поени од реакции
3
Здраво нов сум во PS светот па да ве прашам од каде купувате игри гледав на g2a но нема голем избор на игри, исто сакав да земам ps plus но одлучив да почекам поради транзициите во ps plus
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Здраво нов сум во PS светот па да ве прашам од каде купувате игри гледав на g2a но нема голем избор на игри, исто сакав да земам ps plus но одлучив да почекам поради транзициите во ps plus
Директно од PS Store.
Може да користиш купони од Amazon.
Како се движат цените може да пратиш на psdeals.net
 
Член од
23 мај 2022
Мислења
7
Поени од реакции
3
Директно од PS Store.
Може да користиш купони од Amazon.
Како се движат цените може да пратиш на psdeals.net
кој регион е најдобро да го ставам според цените и попусти?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
кој регион е најдобро да го ставам според цените и попусти?
US регион, само види некое место каде не се плаќа +данок на цените. Мислам дека Орегон беше такво место.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
кој регион е најдобро да го ставам според цените и попусти?
Види некоја земја што има умрена валута, како Аргентина или Турција, Индија, Филипини знаат да бидат поефтини цените од еура/долара. До сега беше рубљата, но после ситуација со Украина, мислам дека е забранета.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.463
Поени од реакции
2.484
Здраво, темава малку не е за моето прашање но е поврзано, дали некој знае дали прават проблеми на аеродром на царина за пс4, купив од странство половен па дали може да го пренесам или треба да го царинам?
Да не дозна нешто за ова, и мене ме интересира?
 
Член од
23 мај 2022
Мислења
7
Поени од реакции
3
Да не дозна нешто за ова, и мене ме интересира?
Нема никаков проблем, јас сам си отидов во лентата каде што е за пријавување кажав дека си го носам плејстејшнот со мене ми кажаа тоа не е за пријавување нема проблем и не ја ни отворија торбата ме пуштија, но за секој случај пријави си го како твој дека си го носиш со тебе и немаш никаков проблем
 
Член од
23 мај 2022
Мислења
7
Поени од реакции
3
Дечки да не знаете каде да купам PS Now обрнав секаде неможам да најдам поради транзициите го продаваат ли ?, и некој да нема UFC 4 за продавање
 
Член од
23 мај 2022
Мислења
7
Поени од реакции
3
Дечки малку сум досаден во групата но само ова ја знам, имам пари на пс сакам да се претплатам на ea play но бара paypal или картичка , да не знае некој како да сврзам картица или paypal со мк картичка
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Дечки малку сум досаден во групата но само ова ја знам, имам пари на пс сакам да се претплатам на ea play но бара paypal или картичка , да не знае некој како да сврзам картица или paypal со мк картичка
Не можеш директно да купиш EA Play, купи си код од Амазон или G2A
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Last of us 2 најефтино во дигитал код ?
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Инаку само како инфо изгледа го средиле проблемот со ПС плус.

Минатата недела, после 3 дена откако постојано ми го одбиваше кодот едноставно го прифати и ми ја даде претплатата.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Last of us 2 најефтино во дигитал код ?
и во галерија е пак 1200 падната, вреди таа игра многу, ја сега ја гејмам прејака е.. кецот дека го свртев па сакам и двојката.
 
Член од
23 мај 2022
Мислења
7
Поени од реакции
3
Барам ако некој сака замена PS4 за PS4, го менам затоа што го купив со најнова верзија а сакам да го чипувам ми треба да го заменам за некој со 9.03 верзија за чипување а може и чипуван, ако на некој не му значи тоа и сака да игра онлајн слободно нека ми пише, PS4 е слим верзија 500gb, со него следуваат AC Valhalla i Far Cry 6 не е отваран никогаш и нема никакви проблеми, купен е од холандија за повеке информации ПМ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom