PlayStation 4

Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Bi sakal da prasuvam ako nekoj znae dali vredi da se kupuva PS4, bilo cipuvan ili ne, i za kakva normalna pazarna cena bi bila?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Bi sakal da prasuvam ako nekoj znae dali vredi da se kupuva PS4, bilo cipuvan ili ne, i za kakva normalna pazarna cena bi bila?
Od iskustvo, vredi. Igri kolku sakas a i eftino se naogjaat. Samo vreme treba :) Cipuvan ne znam dali ima vo taa smisla ima moznost za modeli so firmware do 9.00 kolku sto znam da se igraat piratirani igri ako onlajn igranjeto ti e nebitno. Cena ne znam, bi zel Pro koja ima podobri performansi. Vaka od rakav 150-200€ zavisi od sostojbata.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Дали има некој искуство со jailbreak? Имам ПС4 со 8.03 firmware па читав до 9.00 можело да се прави џејлбрејк?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Каква работа врши ПС4 со џејлбрејк позитивно сум изненаден. Ем ретро игри од НЕС или СНЕС, па исто така ПС2 игри кои одлично работат чак и ми изгледа графиката е подобра него на оригинал ПС2 а за кракирани ПС4 игри да не зборуваме. Е не може онлајн кој може без или па како втора ПС4 само за офлајн ќе заврши добра работа.
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Каква работа врши ПС4 со џејлбрејк позитивно сум изненаден. Ем ретро игри од НЕС или СНЕС, па исто така ПС2 игри кои одлично работат чак и ми изгледа графиката е подобра него на оригинал ПС2 а за кракирани ПС4 игри да не зборуваме. Е не може онлајн кој може без или па како втора ПС4 само за офлајн ќе заврши добра работа.
Ako mozes da pisuvas dali sam go napravi jailbreak ili nekade drugo? Moze i na PM.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Ako mozes da pisuvas dali sam go napravi jailbreak ili nekade drugo? Moze i na PM.
Да сам, не е тешко и има јутуб видео каде чекор по чекор е опишано. 20 мин работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom