PlayStation 4

Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Saka nekoj da ja igra Hellblade Senuas Sacrifice? Imam eden sekundaren nalog, bi dal na doverba cisto da si ja izigra ako saka nekoj.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.370
Поени од реакции
21.915
Вреди?

Како и да е на листа ми е за играње зашто како мрднат ги имам изиграно сите претходни Assassins Creed делови, али се мислам дали вреди да ја приоритизирам пред други наслови како на пример Red Dead Redemption 2, Resident Evil VII и VIII и уште некои.

Убаво е ако не ти е проблем во иднина за игриве што ги стопроценташ да напишеш и две-три реченици за нив. :D
Мене ми изгледаше малку послаба од Origins и од Odyssey, инаку се на се одлична игра многу голема мапа има,.Пишав предходно многу ме нервираше што има премногу зборење и играта е во Англија премногу магла ,имаше делови каде ништо не се гледаше,за другото немам некој замерќи или забелешќи..И јас ѓи имам RDR2,RE Vilage,не ми се играни сега малку одмор здравје на ред ќе биде RDR2..
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Од која страна купувате игри за пс4?
на која страна најчесто има попусти?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Од која страна купувате игри за пс4?
на која страна најчесто има попусти?
Зависи од регион, обично гледам која валута е најефтина во конверзија со евро, каде има најголема девалвација како Турција, Русија(сега баш не пошто се блокирани), Аргентина, Бразил, Мексико.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Игра ли некој NBA 2K? Кој к*рац им е со update-иве, седнуваш да играш и имаш update од 26GB за кој треба саат време да се симне под услов да имаш простор на Sony-то.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Има некој купено ПС плус од g2a?

Купив годишна претплата ама ми јавува грешка при внесување на кодот (не е валиден или е искористен).
Акаунтот ми е УС а претплатата е за Северна Америка така што не е до тоа.
Преку нивниот сервис му пишав на селерот па сега чекам повратен одговор.

Инаку од нив имам купувано ваучери за акаунтот и досега не сум имал проблем ...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Има некој купено ПС плус од g2a?

Купив годишна претплата ама ми јавува грешка при внесување на кодот (не е валиден или е искористен).
Акаунтот ми е УС а претплатата е за Северна Америка така што не е до тоа.
Преку нивниот сервис му пишав на селерот па сега чекам повратен одговор.

Инаку од нив имам купувано ваучери за акаунтот и досега не сум имал проблем ...
Користиш во моментов PS Plus, овој проблем мислам дека се јавува ако не ти е истечена претплатата. Прават некои промени со PS plus од Сони, мислам дека ќе можеш после тоа да го искористиш. Прогуглај на нет, сигурно подобро е објаснето.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Користиш во моментов PS Plus, овој проблем мислам дека се јавува ако не ти е истечена претплатата. Прават некои промени со PS plus од Сони, мислам дека ќе можеш после тоа да го искористиш. Прогуглај на нет, сигурно подобро е објаснето.
Работата е во тоа што претходно не сум бил претплатен, туку ова сега треба да ми е прва претплата. А и кога одам на акаунтот ми дава дека немам никаква претплата.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.948
Поени од реакции
5.505
Работата е во тоа што претходно не сум бил претплатен, туку ова сега треба да ми е прва претплата. А и кога одам на акаунтот ми дава дека немам никаква претплата.
Епа не би требало да имаш таков проблем. А како пробуваш да направиш redeem, преку компјутер проба?
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Епа не би требало да имаш таков проблем. А како пробуваш да направиш redeem, преку компјутер проба?
Да. Најпрво пробав директно преку PS но бидејќи беше неуспешно читав на нет препорака да го исклучам PS-от и да пробам да се логирам со акаунтот преку компјутер и од таму да го активирам кодот.
Пробав и така, но ми ја јавува истата порака.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Моментално неможе да се активираа додека сони не среди со новите претплати имаше и видео за ова

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
23 мај 2022
Мислења
7
Поени од реакции
3
Здраво, темава малку не е за моето прашање но е поврзано, дали некој знае дали прават проблеми на аеродром на царина за пс4, купив од странство половен па дали може да го пренесам или треба да го царинам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom